Poszukiwania dozownika do mydła w płynie

 

Nie lubię mydła w kostce, ponieważ według mnie jest niehigieniczne i słabo się pieni. Zaczęłam więc kupować mydło w płynie. Uznałam jednak, że kupowanie za każdym razem nowego plastikowego pojemnika z mydłem jest mało ekologiczne, a w dodatku kosztowne. Moja przyjaciółka doradziła mi, żebym kupiła sobie specjalny dozownik i kupowała tylko zapas mydła w płynie.

Zalety przelewania mydła do dozownika

dozownik do mydła w płynieUznałam, że jest to bardzo dobry pomysł. Stwierdziłam, że najlepiej będzie kupić szklany dozownik do mydła w płynie. Szklane dozowniki są bardzo ekologiczne, ponieważ są wytrzymałe i z pewnością będzie można stosować jeden pojemnik przez długi czas. Po kupno takiego urządzenia udałam się do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego. Kupiłam tam szklany dozownik wykonany z przezroczystego, hartowanego szkła. Najważniejsze było dla mnie to, że można go było zamontować na ścianie albo postawić na półce. Posiadał specjalną przystawkę, dzięki której można było postawić go na umywalce lub wannie i nie ślizgał się on po jej powierzchni. Byłam bardzo zadowolona zwłaszcza z tego, że udało mi się go kupić w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Korzystanie z niego było bardzo praktyczne i wygodne. Końcówka dozownika była matowa i szorstka, dzięki czemu z łatwością można było wycisnąć odpowiednią ilość mydła nawet wtedy, kiedy miało się mokre, śliskie ręce.

Pojemnik był bardzo ergonomiczny, ponieważ można z niego było wycisnąć płyn do końca i nic nie zostawało w środku. Odkąd go kupiłam cały czas z niego korzystam i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio koleżanka, która była u mnie w odwiedzinach i korzystała z łazienki, zapytała mnie czy mydło nie traci swoich właściwości po przelaniu do szklanego dozownika. Odpowiedziałam jej, że nie mam w ogóle takiego problemu.