Poszewka na jaśka – niezbędnik każdego domu

Paradoksalnie, im większy mamy wybór tym trudniej się rzeczywiście na coś zdecydować. Mi osobiście szczególny problem sprawia wybór prezentu dla drugiej osoby. Chociaż jestem pewna że to nie tylko moja życiowa rozterka.

Czy poszewka na poduszkę może być dobrym prezentem?

poszewki na poduszkiZawsze uważałam za najlepszy prezent książki lub wino, ponieważ sama lubię takie rzeczy dostawać. Niemniej po kilku latach znajomości, kiedy każdy podarek jest taki sam może to naprawdę zbrzydnąć. Parę tygodni temu, gdy przyjaciółka wraz z narzeczonym zaprosili mnie na swoją parapetówkę, aby uczcić zakup nowego mieszkania wpadłam w panikę. Przecież na takie przyjęcie nie przychodzi się z pustymi rękami, ja natomiast nie mogłam wymyślić, żadnego sensownego prezentu. Nie chciałam, żeby był to kolejny „zbieracz kurzu” w postaci figurki słonia czy Masaja, bo choć są to przedmioty urocze to jednak zupełnie nie przydatne. Wiem, że moja przyjaciółka Grażyna myśli tak samo. Wtedy przypomniałam sobie jak chwaliła mi się, że kupili już kanapę do salonu i że to na razie ich jedyny mebel w mieszkaniu. Pomyślałam że najlepiej będzie podarować im coś pasującego do tego jedynego ich zakupu. Zdecydowałam, że dobrym prezentem będą poszewki na poduszki – jaśki, czyli coś co jest przydatne w każdym domu. Znalazłam takie z wyszytymi imionami narzeczonych, dobrałam jeszcze po jednej z napisami w stylu „home” i „love” i od razu kazałam zapakować je w ozdobne pudełko prezentowe.  

Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Grażyna wręcz skakała z radości, okazało się, że idealnie trafiłam z kolorystyką w jej gusta. Z drugiej jednak strony, nawet gdyby był to nietrafiony prezent, to pamiętajmy, że jedyne co się liczy to przyjaźń i pamięć o drugiej osobie oraz wspólnie spędzone chwile.