Popularna taśma odblaskowa

Ważne elementy z naszego otoczenia są najczęściej w jakiś sposób wyróżnione, aby były dobrze widoczne. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najprostszym jest zastosowanie odpowiedniej taśmy, która odbija promienie światła.

Jak wyglądają taśmy odblaskowe?

taśma odblaskowaOdblaski najważniejsza rolę odgrywają w ruchu ulicznym. Dobra widoczność pojazdów i oznaczeń drogowych jest kluczowa dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Nie bez powodu znaki drogowe są wykonane ze specjalnej folii i taśm na krawędziach, gdyż doskonale ona odbija światło. Podobnie bywa z pasami na jezdni czy elementami znajdującymi się na pojazdach. Taśma odblaskowa świetnie się sprawdzi przy poprawianiu widoczności ciężarówki. Dostępne są modele sztywne lub elastyczne o różnej grubości, szerokości, dzięki czemu można ja łatwo dopasować do powierzchni. Dostępne na rynku taśmy odblaskowe mogą być do wszycia, wprasowania lub najpopularniejsze są samoprzylepne. Przed ich aplikacją, należy gładką powierzchnię dokładnie wyczyścić i osuszyć. Można też dodatkowo odtłuścić specjalnym środkiem lub spirytusem, a następnie delikatnie zdjąć folię zabezpieczającą i równo nakleić. Jeżeli poprawnie zostanie wykonana czynność aplikacji taśmy, to z pewnością będzie ona trwała i odporna na uszkodzenia i odklejanie. Większość taśm odblaskowych jest odporna na wysokie temperatury, na blaknięcie, pękanie czy ścieranie. Można ją stosować wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Posiada wysoką jasność oraz zdolność do odbijania światła.

Omawiane taśmy są dostępne najczęściej w kolorze białym, czerwonym, srebrnym lub pomarańczowym. Oczywiście znajdziemy też wiele innych kolorów, ponieważ mają one szerokie zastosowanie. W zależności od taśmy, może ona być sprzedawana na rolki lub na metry.