Polecany preparat do zakładania opon

Zakładanie nowych opon na felgi wcale nie jest tak łatwym zadaniem jak niektórym osobom się wydaje. Niejednokrotnie potrzebny jest do tego ogromny nakład siły i pracy, a także i narzędzia specjalistyczne, które wcale nie muszą jednak gwarantować iż uda się założyć opony w sposób bezpieczny, bez żadnych uszkodzeń.

Najlepszy smar montażowy do opon

specjalny montażowy smar do oponMechanicy samochodowi zajmujący się wulkanizacją i naprawą kół samochodowych stosują najróżniejszego rodzaju smary i preparaty, ułatwiające montaż opon od bardzo dawna. Działają one z bardzo różną skutecznością, toteż te które najlepiej spełniają swoje zadanie bywają najczęściej polecane, zarówno mechanikom jak i prywatnym kierowcom, którzy samodzielnie wymieniają dętki czy opony w kołach. Specjalny montażowy smar do opon, który od kilku lat jest najbardziej rekomendowanym preparatem do ułatwienia wymiany opon w samochodach jest obecnie najczęściej używany, gdyż w ogromnym stopniu ułatwia i przyśpiesza zakładanie opon na dowolny rodzaj felgi. Co więcej, preparat ten zapobiega ślizganiu się opony po nałożeniu na powierzchnię felgi, uniemożliwiając jej spadanie do czasu pełnego napompowania dętki opon. Ten konkretny rodzaj smaru ulatnia się w przeciągu dwóch godzin od nałożenia, gdyż rozpada się po kontakcie z powietrzem i nie pozostawia widocznych śladów na oponach, czy jakiejkolwiek innej powierzchni z którą wejdzie w kontakt.

Można go dostać w wielu sklepach motoryzacyjnych, najczęściej w formie wygodnego do użycia sprayu, aczkolwiek dla osób potrzebujących większych ilości, głównie warsztatów samochodowych, dostępne są także warianty mające dużą pojemność. Pracownicy warsztatów szczególnie często robią zapasy takiego smaru, na wypadek nagłej awarii samochodu i konieczności wymiany opon.