Polecana lampa rowerowa

 

Nie wszystkie rowery posiadają dobry osprzęt, dlatego w niektórych przypadkach, warto postarać się o jego zakup we własnym zakresie. Najważniejsze dla każdego cyklisty, powinno być bezpieczeństwo, a jeśli o nim mowa, to trzeba pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. 

Przednie lampy rowerowe w sklepie online

lampa rowerowa przedniaNajważniejszym oświetleniem jest przednia lampa, ponieważ to dzięki niej widzimy co jest przed nami, a także jesteśmy lepiej widoczni, dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Wedle wymogów, przednia lampa musi emitować białe, nieoślepiające światło, w przeciwieństwie do tylnego, które powinno być czerwone. Dobre oświetlenie to podstawa jeśli jeździmy na długie eskapady rowerowe, bądź jeśli lubimy wieczorne przejażdżki. Nowoczesna lampa rowerowa przednia powinna być zasilana bateriami, ponieważ jest wtedy niezależna od dynama. A jego naprawa może być czasem niemożliwa. Najbardziej efektywną lampą jest lampa ledowa, gdyż generuje najsilniejsze światło o długim promieniu. To nieocenione jeśli jesteśmy na nieznanym terenie i nie za bardzo wiemy, jak się poruszać. Lampy ledowe są dostępne niemal w każdym sklepie rowerowym. Największy ich wybór mają sklepy internetowe i to właśnie tam najlepiej dokonać ich zakupu. Koszt lamp przednich jest mocno zróżnicowany, jednak zakup będzie najbardziej ekonomiczny, jeśli zdecydujemy się na zakup kompletu lamp – tylnej i przedniej. Porządne oświetlenie rowerowe działa w wielu trybach; może emitować światło jednostajne, pulsacyjne, a także rozproszone.

Ceny lamp przednich wahają się od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Wszystko jest zależne jakiego producenta wybieramy i w jakim sklepie je kupujemy. Powszechnie wiadomo, że ceny w sklepach internetowych są niższe i jest to kolejny powód, by zakupy zrobić właśnie tam.