Podstawowy zestaw monitoringu

Nie uważałem nigdy, aby monitoring był szczególnie przydatny na moim sklepie. Owszem, fizyczna ochrona miała czasami jakieś zdarzenia, aczkolwiek były to odosobnione przypadki, zdarzające się podczas dni o największym natężeniu ruchu na sklepie. Poza tymi dniami było na ogół spokojnie, więc inne formy zabezpieczenia nie były nam potrzebne.

Urządzenia cctv ze sklepu internetowego

telewizja cctv w sklepie internetowymTaki pogląd utrzymywałem do czasu inwentaryzacji, gdy okazało się iż straty są stanowczo za duże, i oprócz innych sposobów na ich zmniejszenie, postanowiłem owy monitoring założyć. Nie znając się zbytnio na tym temacie, postanowiłem zasięgnąć pomocy u kolegów z ochrony. Pokierowali mnie oni do jednego z większych sklepów internetowych, z różnymi urządzeniami i zabezpieczeniami. W kategorii telewizja cctv w sklepie internetowym było naprawdę dużo pozycji, na tyle dużo, iż trochę czasu zajęło mi znalezienie właściwych urządzeń do sklepu. Na szczęście, powierzchnia do monitorowania nie była zbyt rozległa, dlatego koszty również nie były szczególnie wysokie. Wszystko czego było mi potrzeba zawierało się w jednym podstawowym zestawie. Rejestrator, podłączany do komputera, oprogramowanie i urządzenia sterownicze, a także kilka kamer było wszystkim, czego potrzeba mi było do zainstalowania monitoringu. Dla większej wygody, wybrałem kamery obrotowe, pozwalające na monitorowanie niemal całej sali sprzedaży jednocześnie, a także wykluczające powstawanie martwych punktów na planie monitorowania.

Były one bardzo wysokiej jakości, na tyle że po zbliżeniu była możliwość odczytania zawartości paragonu nawet z większej odległości. Po instalacji nowych kamer, ilość strat zmniejszyła się znacznie, a koledzy z ochrony byli w stanie lepiej zabezpieczyć cały teren sklepu.