Piórko wykorzystywane do wykonania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to alternatywa dla kobiet, które nie chcą tracić czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Obecnie istnieje kilka metod wykonywania takiego makijażu, z których można skorzystać w salonach kosmetycznych. Jedną z metod jest metoda piórkowa, w których odwzorowuje się wygląd włosów.

Precyzyjne i naturalne odwzorowanie włosków brwi

makijaż permanentny brwi metodą piórkową - ŁódźJest to metoda bardzo podobna do metody włoskowej, ale w niej korzysta się z zupełnie innego sprzętu. W metodzie piórkowej, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane jest specjalne piórko. To urządzenie jest w stanie precyzyjnie i naturalnie ułożyć włoski znajdujące się na brwiach. Inwazyjność tej metody jest jednak większa niż w przypadku metody włoskowej. Tutaj piórko wbija się na większą głębokość w skórę. Taki makijaż permanentny brwi metodą piórkową – Łódź można wykonać w różnych miejscach, ale najlepiej udać się do profesjonalnej kosmetyczki, która zna się na tym, co robi i na pewno nie zawiedzie naszych oczekiwań. Zabieg z zastosowaniem metody piórkowej jest bardziej bolesny niż w przypadku metody włoskowej. Z drugiej strony efekty takiego makijażu permanentnego utrzymują się znacznie dłużej, ponieważ barwnik wnika głębiej w naskórek. Musi więc dojść do większej liczby procesów złuszczania, by komórki z barwnikiem zostały usunięte. Wielu kobietom zależy jednak na tym, by makijaż permanentny utrzymał się jak najdłużej.

Warto zaznaczyć, że piórko to bardzo profesjonalne urządzenie, którym można narysować idealny włos. W metodzie włoskowej nie korzysta się z piórka, ale ze specjalnej maszynki, do której montowana jest pojedyncza igła. Metody te mogą być stosowane niezależnie od rodzaju cery. Dzięki makijażowi permanentnego kobieta nie musi martwić się codziennym wykonywaniem makijażu, a następnie jego czasochłonnym zmywaniem.