Pierścionek – zapomniany gadżet z rosnącą popularnością

Pierścionki były kiedyś zdecydowane bardziej popularnym elementem biżuterii, można nawet rzec, że były one tym najpopularniejszym. Jednak w ostatnich czasach ich popularność znacząco spadła, a miejsce na szczycie zajęły kolczyki, które kiedyś były zdecydowanie mniej popularne. Niezależnie czy to damski, czy męski pierścionek, czy sygnet, zaczynają one wracać do łask w dzisiejszej modzie.

Pierścionek sposobem na wyróżnienie się

złoty pierścionek z bursztynem cenaNoszenie biżuterii na palcach jest dość ekstrawaganckim sposobem na wyróżnienie się, pierścionki kojarzą nam się z elegancją i pewnego rodzaju klasą. Można je nazwać zdecydowanie bardziej szlachetnym elementem biżuterii niż reszta. Niegdyś były kojarzone ze statusem, każdy kto był w stanie zarobić na taki pierścień zwykle go sobie kupował by zaprezentować się jako wyższa warstwa społeczna, niż ta do której rzeczywiście należy. W ostatnich dekadach ograniczyliśmy się do noszenia tylko pierścionków zaręczynowych i obrączek, rzadko nosimy te innego typu, można powiedzieć, że wyszły one z mody i stały się niezwykle ekskluzywnym elementem wysokiej mody, wyznacznikiem statusu. Jeśli chcemy założyć na nasz palec coś oryginalnego to polecamy chociażby złoty pierścionek z bursztynem cena którego może wydawać się wygórowana, jednak gwarantuje on wyjątkowe wrażenia wizualne. Bursztyn jest bardzo eleganckim kamieniem i prezentuje się w klasyczny sposób. Dlatego też wiele osób kojarzy go sobie z osobami starszymi jako coś zdecydowanie bardziej staromodnego. Jednak nie powinniśmy go tak traktować, gdyż w ostatnim czasie jego popularność znów rośnie, a wygląda naprawdę dobrze.

Moda zawsze zatacza pewne koło, często wracamy do wzorców wykorzystywanych w dawniejszych epokach, nawet jeśli na jakiś czas zostały one zapomniane. Pierścienie, które były niesamowicie popularne wśród polskiej szlachty i mieszczaństwa stały się dziś czymś zbędnym i niepotrzebnym. Jednak ku zdziwieniu to właśnie młode pokolenia zaczynają wprowadzać ten styl z powrotem do obrotu.