Piękne miasta w Polsce – Lublin

 

Nasz kraj jest naprawdę bardzo piękny i większość osób mieszkających w Polsce nie docenia uroków naszego wspaniałego kraju. Posiadamy bogatą historię, której pozostałości możemy spotkać w formie wielu ciekawych zabytków, które kryją w sobie wielkie tajemnice przeszłości. Jednym z najpiękniejszych polskich miast gdzie znajdziemy dużo zabytków jest Lublin.

Tajemnice Lublina i okolic

przewodnik LublinWojewództwo lubelskie słynie głównie z tego, że jest terenem bardzo uprzemysłowionym i opartym o rolnictwo. Niemniej jednak w wielu miejscach w tym województwie możemy spotkać niezwykle ciekawe miejsca, zabytki oraz liczne atrakcje turystyczne. W samym Lublinie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miasto z bardzo bogatą przeszłością, która sięga kilku wieków wstecz. Żeby w pełni zwiedzić to miasto może nam być potrzebny przewodnik Lublin bowiem jest miastem pełnym wielu tajemnic, o których nie wszyscy wiedzą. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc położonych niedaleko tego miasta jest słynny Majdanek. Każdy prawdziwy Polak posiada chociaż minimalną wiedzę na temat tego miejsca. W latach czterdziestych ubiegłego wieku funkcjonował tam bowiem nazistowski obóz koncentracyjny gdzie zginęła ogromna liczba Polaków, Żydów i ludzi z wielu różnych krajów Europy. Sam Lublin słynie z pięknych i bardzo zadbanych uliczek, po których spacer jest czystą przyjemnością. Znajdziemy tam również piękny rynek, bogato zdobione kamienice oraz piękne monumenty.

Ogólnie rzecz biorąc Lublin uchodzi za jedno najpiękniejszych miast w Polsce. Niewątpliwie potwierdzi to niemal każdy turysta, który odwiedzi to miasto. Do Lublina bardzo często organizowane są liczne wycieczki szkolne ponieważ jest to miasto pełne różnych ciekawych atrakcji. Każdy kto odwiedzi to miasto będzie z pewnością pozytywnie zaskoczony.