Piękne listwy przypodłogowe

 

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów naszego domu jest podłoga. Podczas budowania domu staramy się tworzyć podłogi w taki sposób by były w pierwszej kolejności funkcjonalne a w drugiej estetyczne. Idealnie jest wtedy gdy udaje nam się połączyć te dwie kwestie. Na chwilę obecną najczęściej na podłogach układa się panele podłogowe. 

Listwy do paneli podłogowych

listwy przypodłogowe mdfUkładanie paneli podłogowych stało się popularne dopiero kilkanaście lat temu. Początkowo panele były stosunkowo drogie ponieważ wykonywano je z litego drewna. Obecnie do produkcji paneli wykorzystuje się sklejkę więc proces produkcyjny jest o wiele sprawniejszy i same panele kosztują zdecydowanie mniej. Na chwilę obecną panele występują w najróżniejszych wersjach kolorystycznych ale warto pamiętać, że w kwestiach układania paneli nie będziemy zmuszeni jedynie do zakup samych paneli. Konieczne będzie również to by stworzyć wokół paneli otoczkę z listew przypodłogowych. Na dzień dzisiejszy największym uznaniem cieszą się białe listwy przypodłogowe MDF. Ten materiał jest ekologiczny co wielu jeszcze bardziej zachęca do zakupu. Inwestowanie w listwy jest koniecznością ponieważ podczas układania paneli tworzy się zawsze specjalne luki przy łączeniu paneli ze ścianą. Dzięki nim nasze panele mogą pracować. Jednak owe luki trzeba koniecznie zamaskować i właśnie do tego celu idealnie nadawać się będą wspomniane wcześniej listwy.

Ogólnie rzecz biorąc listwy przypodłogowe pełnią niezwykle ważną funkcję. Warto jednak dobierać takie listwy, które będą się idealnie komponowały z wystrojem całego wnętrza. Dodatkowo muszą one oczywiście pasować do naszych paneli. Obecnie najczęściej wybierane są listwy w kolorze białym oraz te, które swoim wyglądem przypominają drewno.