Piec z systemem czystej szyby i dodatkowym dopowietrzaniem

Wiele osób marzy o tym, by posiadać kominek lub piec grzewczy we własnym domu. Jest to doskonały sposób na dogrzanie pomieszczenia. Piece umieszcza się najczęściej w salonach. Trzeba jednak wiedzieć, jaki produkt wybrać, by rzeczywiście spełniał on swoją rolę.

Deflektory umożliwiające dopalanie najmniejszych cząstek pyłu

nieduże piece wolnostojąceDobre piece wolnostojące muszą posiadać korpus oraz front wykonany z trwałych materiałów, odpornych na bardzo wysokie temperatury. Najczęściej stosuje się tutaj wysokogatunkową stal. W nowoczesnych piecach wolnostojących znajdują się specjalne deflektory. Są to urządzenia, dzięki którym możliwe jest dopalenie nawet najmniejszych cząstek pyłu znajdujących się w piecu. Dzieje się tak dlatego, że wydłużona zostaje droga spalin. Komora spalania musi być w odpowiedni sposób dopowietrzana. W dobrych kominkach znaleźć można nawet potrójne systemy dopowietrzania. Takie nieduże piece wolnostojące są w stanie ogrzać całe pomieszczenie, w którym się znajdują – nawet duże salony. Pasują idealnie zarówno do pomieszczeń klasycznych jak i nowoczesnych. Pierwotne powietrze jest zawsze doprowadzane pod ruszt. Jeśli występują inne drogi dopowietrzania, to najczęściej znajdują się one w tylnej ścianie pieca. Wybierając piec, warto sprawdzić, czy we wkładzie występuje tzw. system czystej szyby. Polega on na tworzeniu kurtyny powietrznej, dzięki czemu nie dochodzi do szybkiego brudzenia czystej szyby przedniej pieca. Komora spalania powinna być wyłożona materiałem, który będzie przez długi czas utrzymywał ciepło.

Takie efektywne spalanie sprawia, że ciepło utrzymuje się w pomieszczeniu znacznie dłużej. Wszystkie elementy pieca muszą być szczelne. Ruszt powinien być wyjmowalny. Tylko wtedy można utrzymać piec w czystości. Zaletą tego rozwiązania jest to, że piec można wykorzystać w różnych warunkach montażowych.