Personalizacja i zamawianie medali

Każdy człowiek choć raz w swoim życiu świadomie lub mniej pragnął w głębi serca otrzymać nagrodę lub wyróżnienie. Mogłoby ono stanowić uhonorowanie zasług i osiągnięć, na które często pracuje się latami. Trofeum jako zwieńczenie wygranej bywa dla nas potwierdzeniem, że podjęte wysiłki były warte ogromnej pracy i trudu.

Wymarzone trofeum na zamówienie

medale na zamówienieJeśli choć raz braliśmy udział w zawodach sportowych czy innego typu, na pewno naszym głównym celem było stanąć na podium – najlepiej na pierwszym miejscu. Każde rozgrywki kończą się wręczaniem nagród i wyróżnień, a jest to najprzyjemniejszy moment każdych zawodów. W kwestii wyróżnień, jednymi z najpopularniejszych są medale na zamówienie, które uprzednio graweruje się odpowiednimi danymi, np. dotyczącymi zawodów, stosownym mottem czy motywacyjnym cytatem. Najważniejszy jest jednak kruszec, z jakiego wykonuje się odznaczenia. Choć na rynku nabyć można również bardziej prowizoryczne i ekonomiczne odznaki drewniane i plastikowe, które spokojnie mogą posłużyć na zawodach juniorskich, to największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście te wykonane z solidniejszych materiałów, jak np. metal. Medale mogą być złote, srebrne, brązowe – kolor stopu jest przypisane odpowiednio do: 1, 2, 3 miejsca w zawodach. Natomiast jeśli organizator zadecyduje, że każdy z uczestników otrzyma odznakę pamiątkową za sam udział w zawodach, to w tej sytuacji stop czy barwa medalu nie będzie miała już tak wielkiego znaczenia. Ważne, aby surowiec był solidny i trwały, a takie zazwyczaj są odznaki miedziane, żelazne, pozłacane, z domieszką cynku lub stali.

Warto zwrócić uwagę i dopytać sprzedawcę, czy materiał, na jaki się decydujemy na właściwości antykorozyjne, by po latach nie zardzewiał. Dodatkowo dokupić można również pojemne i estetyczne opakowania, wyścielone satyną lub filcem w różnych kolorach, aby przechowywanie trofeum było łatwiejsze.