Peeling błotny? Właściwości błota z Morza martwego

Pielęgnacją ciała, twarzy interesuje się coraz szersza grupa osób i są to nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. W przeciwieństwie do dawnych lat teraz nie używa się do tego tylko mydła, istnieje wiele najróżniejszych kosmetyków, które mają pomóc nam w codziennej pielęgnacji, odpowiednio zadbać o naszą skórę.

Peeling błotny, dar Morza martwego

peeling błotny z morza martwegoRóżnego rodzaju pianki, kremy, balsami i równie peelingi, co jest dość nietypowym słowem, wiele osób słyszy je pierwszy raz, zwłaszcza jeśli ktoś nie siedzi tak bardzo w dziedzinie pielęgnacji, kosmetyków, lub jeśli ktoś jest w tym nowy, również mógł jeszcze nie spotkać się z takim terminem. Peeling, co to właściwie jest? Pomaga nam on o ostatnim, ale równie ważnym kroku w codziennej pielęgnacji, jaką jest złuszczanie martwego naskórka, niestety wiele z nas o tym zapomina, wykonuje jedynie dwa pierwsze zabiegi — oczyszczenie i nawilżenie. Po co złuszczać naskórek? Ma to usunąć martwe komórki i tym samym poprawić wygląd skóry, wyeliminować niedoskonałości, a co więcej pobudza on regenerację nowych komórek, więc ma same pozytywne właściwości. Ostatnio bardzo popularny stał się peeling błotny z Morza martwego. Jest to błotna maseczka, która wzbogacona jest o drobinki z minerałów, to właśnie one odpowiadają za złuszczenie skóry, a o właściwościach błota wie chyba każdy. Wbrew pozorom głęboko nawilża i odżywia naszą skórę, zapewnia jej wszystkie mikroelementy, których klasyczne kosmetyki niestety nie posiadają. 

Błoto samo w sobie oczywiście jest przed tym odpowiednio oczyszczone ze wszystkich niepożądanych substancji, następnie jest już gotowy do użycia. Podobnie jest ze wszystkimi maseczkami błotnymi, są one najpierw poddawane odpowiednim procesom, a następnie dopiero potem udostępniane klientkom.