Pedały aluminiowe z łożyskami

Rowery wyczynowe modyfikowane są w takim samym stopniu w jakim zmieniane są również samochody sportowe. W naszej ekipie rowerowej dobrze znamy tuning rowerowy, gdyż żaden z naszych rowerów nie jest pozostawiony w stanie fabrycznym, a zamiast tego poddajemy je ciągłym zmianom.

Nowoczesne pedały do rowerów wyczynowych

pedały rowerowe na łożyskach maszynowychJednym z elementów które często są pomijane w nowoczesnych rowerach są pedały. Zazwyczaj są one utrzymane w klasycznym wyglądzie, a w nowocześniejszych rowerach plastikowe pedały zastępowane są aluminiowymi czy stalowymi wersjami. Niewielu rowerzystów zdaje sobie jednak sprawę z wpływu pedałów na wydajność i szybkość roweru. Standardowe pedały nie przekazują bowiem energii wkładanej w napędzanie roweru zbyt wydajnie, więc po zamontowaniu nowocześniejszych wersji skok wydajności i spadek wymaganego nakładu siły jest natychmiast zauważalny. Pedały rowerowe na łożyskach maszynowych nie zatrzymują energii napędowej niemal w ogóle, a na dodatek należą do bardziej komfortowych. Nie są bowiem podatne na blokowanie się czy jakiekolwiek inne usterki, jakie pojawiają się w najprostszych pedałach z czasem, nawet mimo ciągłej konserwacji, naprawy i usprawnień. Najlepszym i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem pedałów, posiadających maszynowe łożyska jest odmiana aluminiowa, zachowująca najbardziej klasyczny kształt rowerowych pedałów.

To bardzo lekkie części, które nie dodają absolutnie żadnej wagi do roweru, a co więcej, niekiedy pomagają w jego odchudzeniu, choć mimo małej wagi zachowują ogromną trwałość, zwłaszcza podczas jazdy terenowej, gdzie o uszkodzenia roweru bardzo łatwo. W naszej ekipie są najczęściej używanym rodzajem mechanicznych pedałów do roweru, aczkolwiek kilka innych odmian również testowaliśmy, z większym czy mniejszym powodzeniem.