Palenie w piecu- dawniej i dziś.

Od zarania dziejów, kiedy tylko pojawiły się pierwsze piece w domach oraz fabrykach czy instytucjach, ludzie wykorzystywali różne sposoby zapewnienia w nich ognia, który sprawiał, że całe pomieszczenie wypełniało się miłym ciepłem.

Węgiel i co dalej? Piece w dzisiejszych czasach są całkiem inne od tych starych a co więcej, palimy nie tylko węglem

eko-groszekW jaki sposób starali się taki ogień uzyskać. Korzystano z mniej lub bardziej wydajnych metod. Jeszcze kilkaset lat temu nikt nie myślał tak poważnie jak dziś o ekologii i dlatego przez wiele stuleci używaliśmy do palenia w piecu po prostu drewna, które zbierało się samodzielnie, potem już kupowało w specjalnych szkółkach. Obecnie nie można wycinać drzew w lesie, nawet jeżeli ktoś bardzo potrzebuje opału. Co więcej, nie można bez pozwolenia ściąć nawet drzewa ze swojego podwórka, by nim palić. Oczywiście szybko zorientowano się, że wyrośnięcie dużego drzewa zajmuje kilkadziesiąt lat, zaś spalenie go kilka dni. Oczywiście drewno jest również dość niewydajne, dlatego o wiele lepszym paliwem okazał się węgiel kamienny lub brunatny. Niestety, jego zasoby są nieodnawialne i stale się kurczą. Może w pewnej chwili go zabraknąć. Jakiś czas temu coraz mocniej zaczęliśmy też myśleć o ekologii. Przedtem bowiem zdarzało się także, że niektórzy ludzie wrzucali do pieca na przykład plastik, który spalając się wydzielał szkodliwe substancje do atmosfery. Na szczęście zabroniono tego procederu. Dziś świadomi i oszczędni ludzie korzystają z opału jakim jest ekogroszek pakowany. Ma on wszelkie zalety, jakimi powinien odznaczać się nowoczesny opał. To dzięki temu, ze powstaje z dobrego węgla. Oczywiście jeżeli uda nam się znaleźć dobry jego skład, gdzie sprzedawany jest prawdziwy ekogroszek workowany, a nie podróbka z miału węglowego.

Dziś stawiamy także na wygodę. Producenci pieców do ekogroszku postanowili znacznie ułatwić nam życie i wyposażyć je w specjalne podajniki, które regulują ilość ekogroszku. Tym samym nie musimy martwić się o częste jego załadowywanie. Wystarczy zajrzeć do kotłowni co kilka dni. Popiołu także nie będzie w kotle dużo.

Ekogroszek w dobrej cenie można znaleźć pod adresem http://energoret.pl/energoret-ekogroszek