Otulacz jako niezbędny punkt wyprawki

 

Otulacz jest jedną z tych rzeczy, która sprawia największy problem niedoświadczonym rodzicom. W ich głowach krąży jedno, zasadnicze pytanie – czy otulacz jest potrzebny, nie jest? Postaramy się odpowiedzieć na to w tym artykule i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Jaką funkcję w foteliku pełni otulacz?

otulacz do fotelikaOtulacze znajdują zastosowanie nie tylko w domu, podczas regularnych drzemek, ale również w podróży. Jakie? Możemy umieścić otulacz do fotelika i tym samym maluszek nie będzie musiał jechać w kurtce, która w połączeniu z pasami bezpieczeństwa krępowały by jego ruchy i sprawiała, że nie czułby się dobrze, a w związku z tym zacząłby marudzić. W ten sposób zapewniamy również większe bezpieczeństwo pociechy zgodnie z zasadą, że prawidłowo zapięte pasy to te, które są mocno zaciśnięte i ściśle przylegają do klatki piersiowej. Gdy dziecko jest w kurtce lub w kombinezonie może się wydawać, że zapięcie jest ciasno, jednak w razie wypadku dziecko może wylecieć do przodu i tym samym może zdarzyć się ogromna tragedia. Otulacz zagwarantuje niemowlakowi ciepło, które ważne jest szczególnie zimą, gdzie rozbieranie i ponowne ubieranie staje się koszmarem wielu rodziców. Gdy jest zimno przykrywamy maluszka, a gdy tylko w aucie się nagrzeje, z łatwością możemy go odkryć, co pozwoli uniknąć przeziębienia z powodu przegrzania lub owiania spoconego dziecka. Otulacz jest bardzo kompatybilnym przedmiotem, można stosować go nie tylko w foteliku, również w łóżeczku czy w wózku.

Dobre otulacze wykonane są z certyfikowanych materiałów, pozbawione szkodliwych substancji, farb czy jakichkolwiek innych związków, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Posiadają antyalergiczne wypełnienie, które zapewnia wysoki komfort cieplny i jednocześnie nie uczula żadnego maluszka.