Olejek konopny bio w kosmetykach

Olejki konopne w ostatnich latach stały się bardzo popularne – widzimy je w drogeriach i automatach ulokowanych w różnych punktach dużych miast. Wykorzystuje się je w farmacji, są podawana zarówno ludziom jak i zwierzętom – aby złagodzić ich lęki i niepokój. Coraz częściej znajdujemy olejek ten w różnego rodzaju produktach kosmetycznych, mają zbawienny wpływ na skórę.

Olejek konopny bio jako element kosmetyków

olejek konopny bioJak wiadomo olejek z nasion konopi ma wiele zastosowań w przemyśle kosmetycznym. Praktycznie w każdej drogerii dostaniemy olejek konopny bio do użytku zewnętrznego lub jako element kosmetyków. Można je stosować bezpośrednio na skórę lub dodawać do własnych kremów. Największą zaletą olejków konopnych jest to, że posiadają właściwości antygrzybiczne, przeciwzapalne ale także przeciwstarzeniowe. Wiele osób lubi jego zapach, dołączany jest więc do preparatów stosowanych do masażów. Podczas zakupu olejku powinniśmy zwrócić uwagę czy jest on rafinowany czy też nie – oleje nierafinowane zachowują wszystkie swoje wartości, te rafinowane niestety nie. Ważne jest aby produkt pochodził z produkcji ekologicznej – w której nie stosuje się niezdrowej chemii, dlatego warto zwrócić aby olejek był też ,,bio”. Cena kosmetyków zawierających olejek konopny zwykle nie należy do najniższych, ale efekty są warte wydanych pieniędzy. Kosmetyki te zwykle nie uczulają ani nie przynoszą innych szkód, warto ich spróbować.

Podsumowując, olejek konopny obecny jest niemalże w każdej drogerii, występuje jako samodzielny produkt lub stanowi dodatek do wielu kosmetyków. Jest najbardziej ceniony za swoje właściwości odmładzające oraz  z uwagi na działania antybakteryjne i przeciwzapalne. Raczej nie wywołuje uczuleń, każdy więc powinien go wypróbować.