Odzyskiwanie uszkodzonych danych z telefonu

Praca załogi interwencyjnej nie należy do najłatwiejszych, i często zdarza się iż powierzone nam wyposażenie ulega uszkodzeniu, czy nawet całkowitemu zniszczeniu. Jest to duży problem w przypadku telefonów, których używamy nie tylko do komunikacji, ale również do wykonywania zdjęć terenu kontrolowanego.

Odzyskiwanie zawartości dysku w telefonie

odzyskiwanie danych z telefonówUszkodzony czy zniszczony telefon da się obecnie naprawić w bardzo dużym stopniu, a gdy taka naprawa jest nieopłacalna, zawsze można zlecić data recovery zawartości dysku telefonu. Odzyskiwanie danych z telefonów jest bowiem bardzo łatwe, i wykonywane jest bardzo podobnie jak odzysk danych z dysków twardych czy półprzewodnikowych. W zależności od stopnia uszkodzenia używane są odmienne metody, aczkolwiek w każdym przypadku udaje się odtworzyć całość lub odbudować przynajmniej część zawartości telefonu, plików, kontaktów czy ustawień jakie posiadał, i przenieść je na nowy nośnik, zarówno w innym telefonie jak i na komputerze stacjonarnym. Nie jest trudno znaleźć salon czy warsztat serwisowy w którym wykonywane jest odzyskiwanie danych w telefonie, gdyż taka usługa staje się powoli standardem w większości salonów telefonów oraz zakładów naprawczych. Usługa nie zajmuje wiele czasu, a w przypadku niezbyt dużego uszkodzenia dysku, lub też całkowitej jego sprawności, czasem może być wykonana na poczekaniu, lub w kilka godzin.

Dane odzyskane są zazwyczaj przenoszone na dyski przenośne, pendrivy czy karty pamięci, i mogą być natychmiast odtworzone, jeśli jest to potrzebne. Obecnie można zlecić odzyskiwanie danych w każdym nowoczesnym telefonie, gdyż wszystkie posiadają ten sam standard technologiczny oraz konstrukcję umożliwiającą wykonanie takiego zabiegu w bardzo szybki i precyzyjny sposób.