Odzyskiwanie skasowanego pliku

Zawsze mówiłem, że kiedy tylko zostanę matką zapewnię moim dzieciom wspaniałe dzieciństwo ograniczając im dostęp do komputera, tableta i wszelkich innych elektronicznych rzeczy. Widać było, że jestem idealistką – tak twierdził mój mąż. 

Jak odzyskać skasowany plik z komputera?

jak odzyskać skasowane pliki z komputeraPrzekonał mnie bowiem, że w pewnym wieku dzieci można dopuścić do komputera, bo to przecież nic złego. Technologia cały czas będzie posuwać się do przodu i nie ustrzegę przed wszystkim moich dzieci. Coś w tym było, dlatego też mój mąż zaczął kupować edukacyjne gry dla dzieci. Wesołe, uśmiechnięte postacie uczyły je literek, cyferek oraz piosenek dla dzieci. Potem zgrywaliśmy wszystkie gry na komputer w specjalny plik, aby wszystko było uporządkowane. Pewnego dnia jednak mój syn był wyraźnie nie w humorze. Rzucał wszystkim, mruczał coś pod nosem. Zaczął mieszać coś w komputerze i nagle usłyszałam krzyk. Pobiegłam aby sprawdzić co się stało i okazało się, że syn usunął spolszczenie gry, przez co miś zaczął śpiewać po angielsku. Zastanawiałam się jak odzyskać skasowane pliki z komputera skoro zniknęły z niego na dobre i jak uspokoić syna oraz córkę, która gdy zobaczyła co się stało zaczęła płakać. Mąż powiedział mi, abym się nie przejmowała ponieważ jego znajomy zajmuje się profesjonalnym odzyskiwaniem plików jednak komputer trzeba będzie zabrać. Wytłumaczyłam dzieciom co się stało i powiedziałam synowi, że nie może robić takich rzeczy, ponieważ z techniką nie ma żartów a potem powstaje problem.

Mąż po powrocie z pracy zabrał komputer do znajomego a ten bezzwłocznie zabrał się za naprawę. Komputer mieliśmy już na drugi dzień. Co więcej wszystkie znaczące dla gry oraz dla nas pliki, aplikacje i dane zostały zabezpieczone specjalnym plikiem z hasłem, dzięki czemu dzieci nie miały już do nich dostępu.