Ocieplanie wnętrza całego domu pianką

Coraz częściej staramy się ocieplać dom w taki sposób, aby w naszych pomieszczeniach było jak najcieplej. Z zewnątrz robimy to styropianem. Na nim kładziemy zaprawę i malujemy. Pod elewacją nie widać tego styropiany. Dzięki niemu budynek jest docieplony. A czym można ocieplać wewnątrz pomieszczeń? Można wykorzystać specjalną piankę lub watę. To zależy co kupimy.

Pianka idealna na ocieplanie wnętrz

ocieplanie pianką bydgoszczMy już dość dawno ociepliliśmy dom z zewnątrz. Mąż kupił wtedy styropian biały w czarne kropki. Teraz takie sprzedają lub też są całe białe. W sumie nie ma to większego znaczenia, ponieważ i tak styropian zostanie pokryty tynkiem lub elewacją. Ważne, żeby był na tyle gruby, aby budynek był docieplony. My wykorzystaliśmy tej średniej wielkości. Zostało nam już ocieplenie jedynie wnętrza domu. Mamy dwa pokoje w remoncie tak, że mamy zdjęte płyty gipsowe. Wymieniana była instalacja elektryczna. I teraz trzeba byłoby jakoś ocieplić od wewnątrz. Mąż wykluczył watę i przymierzył się do ocieplania pianką. Ocieplanie pianką Bydgoszcz jest znacznie wygodniejsze, ponieważ łatwo się ją układa i można wybrać dwie metody jej nałożenia. Pierwsza polega na zastosowaniu pianki w płynie. Łatwo się wtedy ją rozprowadza. A drugi sposób to nałożenie już gotowej pianki. My wybraliśmy ten drugi sposób. On też jest dość szybki. W przeciągu jednego dnia ociepliliśmy całe dwa pomieszczenia. Taka pianka też grzeje i przede wszystkim jest nieprzepuszczalna. Nie przepuszcza powietrza. A zastosowanie styropianu i tej pianki gwarantuje ocieplenie całego budynku. W chłodniejsze dni nie będzie konieczności aż takiego grzania. Pomieszczenia będą bardzo szybko się nagrzewać i ciepło będzie się utrzymywać przez dłuższy czas.

Jeśli nie macie ocieplonego jeszcze domu to warto to zrobić. Takie ocieplenie pianką lub styropianem pozwoli wam w późniejszym okresie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Od razu zobaczycie różnice. Nawet bez grzania w pomieszczeniach będzie cieplej zanim to było przed ociepleniem. Możemy ocieplać pianką lub styropianem lub ewentualnie specjalną watą.