Obrotnica do skrzyniopalet montowana w wózkach widłowych

Praca za pomocą wózka widłowego wymaga używania wielu akcesoriów, które są pomocne do pracy w magazynach, zakładach produkcyjnych oraz podczas przenoszenia ciężkich rzeczy za pomocą wózka widłowego. Wiele typów akcesoriów do wózka widłowego pozwala także na przewiezienie skrzyniopalet w jednej pozycji. Służą do tego specjalne obrotnice, montowane w przedniej części wózka.

Przydatna i niezawodna obrotnica do wózka widłowego

funkcjonalna obrotnica do wózka widłowegoTego typu elementy produkowane do montażu w wózkach widłowych mogą być przydatne podczas przewożenia skrzyniopalet z wieloma ładunkami. Wiele typów skrzyniopalet wymaga wyładunku poprzez obrócenie jej pod konkretnym kątem. Do tego właśnie służy funkcjonalna obrotnica do wózka widłowego. Wiele typów tego rodzaju akcesoriów do wózków jest także używanych podczas manewrowania. Obrotnica pozwala na ustawienie skrzyniopalety pod odpowiednim kątem, co pozwala na bezpieczne przewiezienie jej zawartości z punktu A do punktu B. Obrotnice mogą zatem pomagać w bezpiecznym przewożeniu materiałów sypkich, ale także mogą być używane w zakładach, które zajmują się przetwórstwem owoców i warzyw. Wiele obrotnic może posiadać specjalne ramię, które pozwala na dodatkowe podtrzymanie danej obrotnicy i palety, która jest przewożona za jej pomocą. Wszelkie typy obrotnic do wózków widłowych spełniają wymogi bezpieczeństwa, niezbędne do transportu towarów za ich pomocą.

Obrotnice montowane w wózkach widłowych są stosowane także po to, aby maksymalnie zredukować ryzyko nieoczekiwanego upadku palet. Dlatego wiele obrotnic ma funkcje bezpiecznego przewożenia materiałów, nawet pod dużym kątem. Wiele obrotnic może także być stosowanych aby obrócić paletę już po skończonym rozładunku. Tego typu funkcje są przydatne także w magazynach rolniczych.