Nowe trendy w aranżacji wnętrz – posadzka żywiczna

Podłoga epoksydowa czy z poliuretanu to gładka i przeźroczysta powłoka, która posiada właściwości antypoślizgowe i elektrostatyczne. Jest doskonale odporna na  środki chemiczne oraz czynniki mechaniczne, co czyni ją niezwykle praktyczną i użyteczną. Z dodatkiem kolorowego kruszywa świetnie znosi wyjątkowo dużą ekspoatację, taką jak w halach produkcyjnych lub garażach.

Posadzka żywiczna w mieszkaniu

Odposadzki żywiczne Wrocław niedawna popularnym trendem staje się zastosowanie podłóg z epoksydów, jak np. znane posadzki żywiczne Wrocław, także w domu. Używanie tworzyw sztucznych w przestrzeniach przemysłowych, a także specyficzny wygląd, wpływają na postrzeganie ich jako typowych elementów stylu industrialnego. Dzięki temu wizerunkowi – lane matowe podłogi z żywicy syntetycznej to idealny dodatek do mebli przypominających przemysłowe konstrukcje, a także wnętrz pod nieosłoniętą węźbą stropu czy aranżacji z blaszanych lamp i dużych betonowych blatów. Jeżeli ktoś nie lubi efektu industrialnego w pomieszczeniu mieszkalnym, a mimo to docenia niezwykłe właściwości podłóg z tworzyw sztucznych – może wykorzystać ich nową barwną wersję z efektem 3D. Transparentna wylewka, którą pokrywa się zdjęcie, oraz podkład stosowany bezpośrednio na beton spełniają wszystkie funkcje, których oczekuje się od tego typu podłogi. Kolorowy obraz przenosi domowe miejsce w inną, większą przestrzeń, a oprócz tego dodaje wnętrzu specyficznego charakteru i egzotyki.

Wszyscy, którzy nie pokryli jeszcze swoich podłóg drewnem, panelami lub kamieniem, a także ci, którzy planują zmiany i remont – mogą zdecydować się na nowe rozwiązanie wnętrzarskie, którym są posadzki syntetyczne. Jednolita forma tego typu wylewki pomoże zadbać o czystość wnętrza, specyficzne właściwości fizyczne – zapewnią podłodze trwałość, a cechy wizualne znakomicie uzupełnią lub wzbogacą wiele nowoczesnych aranżacji.