Noclegi w Kudowie ze znajomymi

Jakiś czas temu wraz ze znajomymi postanowiliśmy wybrać się w góry, jednak nie chcieliśmy jechać w żadne oklepane miejsce takie jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Karpacz itp. Więc wybraliśmy Kudowę Zdrój.

Noclegi w Kudowej są drogie

pokój hotelowyChcieliśmy gdzieś, gdzie będzie cisza i spokój. Ostateczna decyzja była między Ustrzykami Dolnymi a Kudowej Zdrój. Ustrzyki były bardziej przekonujące przez to, że jest to bardziej naturalne miejsce, a Bieszczady są chyba jednym z najładniejszych miejsc w naszym kraju. Z drugiej jednak strony o jakąś cywilizacje jest tam dość trudno. Ceny za noclegi w Kudowej były dość porównywalne więc nie ma co się nad tym zastanawiać. Ostateczna decyzja padła na miejscowość Kudowa Zdrój więc spędzimy nasze wakacje w Kudowej. Następnym co musieliśmy zrobić to poszukać jakie wolne pokoje w Kudowej Zdrój. Jak się jednak okazał ciężko było znaleźć takie oferty. Apartamenty Kudowa były bardziej dostępne, a nawet można byłoby rzec, że było ich bez porównania więcej. Jednak cena była dla nas zaporowa. Nie zamierzaliśmy wydawać 300zł za noc na osobę, a apartamenty zmusiłyby nas do tego. Po tygodniu dzwonienia i dowiadywania się w końcu udało się nam dostać dwa pokoje dwuosobowe w Kudowej. Zwolniło się, ponieważ ktoś zrezygnował. Czysty fart z naszej strony. Teraz zostało czekać na dany termin, zapakować się w samochód i jechać. Gdy czas nastał pojechaliśmy i się całkowicie zdziwiliśmy – oczywiście na plus! Nie wiedzieliśmy, ze jest tam aż tak ładnie! Było to chyba jedno z najładniejszych miejsc w jakich byłem w życiu. Nie duże miasteczko otoczone od północy lasem. Z południa widać było góry, które majestatycznie odgradzały miasto od tego co było za nimi. Nie powiem, zrobiło to na nas wrażenie, tym bardziej, że dostaliśmy pokoje z widokiem właśnie na góry. Było super! Nasz czas spędziliśmy po części na chodzeniu po górach a po części na leniuchowaniu. W końcu po to przyjechaliśmy, żeby wypocząć od zgiełku, szumu itp. Ustaliliśmy, że nie wchodzimy internetu częściej niż raz na dzień 20min max. A kto miał nie dotrzymać umowy miał każdorazowo kupić każdemu z nas po piwie.

Chociaż z tego co zobaczyłem każdy chciał właśnie odpocząć od tego. Każdy dawał swoim oczom i mózgowi tyle odpoczynku ile tylko można było dać. W końcu musiało to nam starczyć na ponad rok. Noclegi w Kudowej spodobały nam się na pewno wrócimy.