Niższa masa miejskiego roweru elektrycznego

Jeśli masz lżejszy rower, będziesz mieć lepsze wyniki. Niezależnie od tego, czy jeździsz na rowerze miejskim, elektrycznym lub na rowerze górskim, wyzwania są takie same. Lżejszy rower łatwiej jest kontrolować.

W jaki sposób możemy uczynić elektryczny rower lżejszym?

Korzyści z tym, co dzieje się na lekkim rowerze również prowadzą do lepszych wyników, bo trzeba użyć mniej siły do pedałowania oraz prowadzenia. Tak więc, trzeba włożyć w to mniej wysiłku, jeśli chodzi jazdę na dłuższych trasach. Ponadto, można sprawić, że jazda poprzez rowery miejskie jest dużo łatwiejsza, albo ta przez rowery elektryczne, jeśli jesteś w lesie lub w górach. Niezbędne reguły, jakich trzeba przestrzegać mówią, że trzeba użyć lżejszych komponentów w celu obniżenia masy naszych „dwóch kółek”.

rowery elektryczneNa przykład, nie należy używać składników związanych z rowerem wyścigowym, jeśli jeździsz gdzieś w górach, może dlatego, że łatwo wtedy użyć hamulca. To samo dotyczy elementów biegowych, na przykład. Pierwsze elementy, o jakich należy pomyśleć, to koła. Oczywiście, przez koła, rozumiemy wszystko, co można z nimi zrobić. Jeśli uważasz, że niektóre opony ważą jeden kilogram, należy również pomyśleć o zastąpieniu ich, jeśli wiesz, jak bardzo wpływają na wagę tego roweru. Twoje opony powinny ważyć gdzieś około czterystu do pięciuset gramów, częściowo powinny być wykonane z kevlaru, te są bardzo zalecane. Jeśli masz rowery miejskie, opony powinny ważyć mniej niż pięćset gramów. Następnie masz felgi. Jeśli Twój rower wyposażony jest w felgi, należy zastąpić je naprawdę za pomocą felg aluminiowych. One nie muszą być bardzo odporne.

Poszukaj podwójnych felg jeśli nie planujesz żadnych ekstremalnych zjazdów. Niektóre rowery elektryczne są wyposażone w węzły, które nie są bardzo potrzebne. Po ich sprawdzeniu, można zdecydować się na ich usunięcie bądź zastąpienie. Zawsze należy zwracać bardzo dużą uwagę na każdy z elementów roweru, ponieważ może to mieć ogromny wpływ na jazdę. Najlepiej też poszukać w tym temacie kompetentną stronę internetową. Jeśli nie chcesz się męczyć – zdecydowanie postaw na miejski rower. Nie ma lepszego rozwiązania niż właśnie to!