Niszczenie grzybów i wirusów na różnych powierzchniach

W pomieszczeniach, w których świadczone są usługi kosmetyczne, medyczne należy regularnie odkażać powierzchnie, urządzenia i nie tylko. Najlepiej robić to specjalistycznymi środkami, które są dostępne w sprzedaży.

Dezynfekcja powierzchni akrylowych, stalowych, plastikowych i innych

barbicide koncentratWśród takich środków dużą popularnością cieszy się np. Barbicide, który niszczy nie tylko bakterie, ale również grzyby i wirusy. Jeśli chodzi o grzyby niszczone przez związki amoniowe czwartorzędowe zawarte w tym preparacie, to są to głównie te z gatunku Candida albicans. Jak wiadomo, grzyby te mogą być też niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W przypadku wirusów Barbicide niszczy te, które powszechnie znajdują się w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich i innych miejscach świadczenia usług. Preparat barbicide koncentrat niszczy bez problemu takie wirusy jak BVDV, H1N1, HIV, HBV i HCV. Zaletą stosowania tego środka jest to, że nie zawiera żadnych aldehydów i fenoli, w związku z czym nie powoduje reakcji alergicznych, podrażnień skóry i innych. Jest więc całkowicie bezpieczny, a jego skuteczność jest naprawdę wysoka. Możliwe jest nawet przeprowadzanie dezynfekcji na oczach klienta, ponieważ preparat jest zamknięty w specjalnym, estetycznie wykonanym pojemniku. Barbicide nadaje się również do dezynfekowania powierzchni akrylowych, które bardzo często znajdują się w solariach. Można nim dezynfekować powierzchnie ze stali, plastiku. Takie sprzęty jak grzebienie, nożyczki, szczotki, narzędzia kosmetyczne również można odkażać przy pomocy Barbicide.

Preparat sprawdza się bardzo dobrze w myjkach ultradźwiękowych. Warto odkażać nim końcówki urządzeń – np. frezy. Ostrza i nakładki maszynek do strzyżenia również powinny być regularnie odkażane preparatem Barbicide. Preparat miesza się z wodą: 60ml koncentratu na 1l wody.