Naturalne okłądziny z drewna na podłogę

Podłogi w domu muszą być przede wszystkim trwałe. Duże znaczenie ma izolacja cieplna. Pod deskami drewnianymi można ułożyć specjalna izolację i wykonać np. ogrzewanie podłogowe. Cechy użytkowe też przemawiają na korzyść wytrzymałych desek z surowego drewna. Można je kupić w specjalnych hurtowniach z materiałami drewnianymi, bądź od producenta.

Jak mocna jest nieobrobiona deska posadzkowa?

wytrzymałe deski podłogowe suroweChodzenie po drewnianej podłodze wykonanej z surowego drewna jest niezapomnianym przeżyciem. nie da się porównać naturalnych desek z surowego drewna do klasycznych paneli, wykonywanych w fabrykach. Bardzo wytrzymałe deski podłogowe surowe mają specjalne właściwości. Nie są idealnie równe, dlatego dają efekt naturalnych posadzek. Wyglądają na produkt ręcznie wykonany, bardzo wysokiej jakości. Ich trwałość wynika z wielowarstwowej budowy. Klasyczne panele, jakie można kupić w większości sklepów z materiałami budowlanymi są znacznie cieńsze od surowych desek, a co za tym idzie, szybciej się ścierają. Efekt trwałości surowe deski podłogowe zawdzięczają specjalnej obróbce, która odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanych pracowników, w zakładzie stolarskim. To właśnie częściowo ręczne wykonanie sprawia, że deski z drewna potrafią przetrwać dekady. Dlatego stają się coraz popularniejszym materiałem wykończeniowym na podłogi w domu lub w biurze.

W przypadku podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych, niezwykle istotna jest trwałość. Eksperci, którzy oceniają wykładziny podłogowe, najwyżej notują surowe deski, które posiadają liczne warstwy. Dzięki wielowarstwowej budowie deski podłogowe mają elegancki wygląd. Utrzymują ciepło w domu i stanowią dodatkową izolację od fundamentów. Ma to zwłaszcza duże znaczenie w przypadku domów wolnostojących i szeregowych, gdzie trzeba dobrze zaizolować podłogi.