busy z belgii do polski

Ile nas wyjeżdża na emigrację czyli busy z Belgii do Polski

Coraz więcej Polaków znajduje się za granicami naszego państwa. Zakłada się, że osób, które mają Polskie korzenie, lub wyjechali do innych Państw na całym świecie jest około 21 milionów, a liczba ta stale rośnie!

Busy z Belgii do Polski były puste

busy z belgii do polskiPrzyjmując, że Polska jako Polska liczy około 35 milionów ludzi, to liczba ta robi wrażenie. Największe skupiska ludzi, to oczywiście Stany zjednoczone, Kanada, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i – co mnie osobiście zaskoczyło – Brazylia. Tylko w tych państwach mamy około 16 milionów ludzi którzy mają jakieś powiązania z Polską. Jest to co najmniej dużo. Jednak ciągle busy do Niemiec, czy to na przykład do coraz bardziej popularnej Holandii jeździ pełno busów, na których napisane jest busy do Holandii. Z dnia na dzień coraz więcej osób ucieka z tego kraju. Dzieci rodzi się coraz mniej, coraz więcej ludzi emigruje, więc ciężko, żeby to miało się jakoś poprawić, co tutaj mamy. Szczególnie smutne jest to, że na około 5 pełnych busów do Niemiec, przypadają może ze dwa busy z Niemiec do Polski. Jest to bardzo słaby wynik, szczególnie, że przecież Mówi się, że coraz więcej osób znajduje u nas dobrą pracę. Jest to chyba nieadekwatne do tego, co znaczy dobra praca na zachodzie europy. Żeby chociaż busy z Belgii do Polski były trochę bardziej zapełnione. Każdy człowiek, który chciałby coś zmienić w tym kraju by się przydał. Być może otworzyć jakiś biznes lub coś w tym stylu.

Jednak jeżeli ktoś posmakował zachodniego życia, naprawdę rzadko chce wracać do Polski i pracować na naszych dzikich zasadach. No niestety tak to już jest u nas i nie wiem ile lat potrzeba, żeby coś się zmieniło.