Najlepsze kancelarie prawa spadkowego

Przekazywanie majątku po śmierci bliskiej nam osoby nazywamy procesem dziedziczenia. W polskim prawie jest on możliwy na skutek sporządzenia testamentu przez zmarłego, albo w przypadku jego braku, bądź nieważności na zasadzie przepisów ustawy. W każdym z tych dwóch przypadków mogą pojawić się kwestie, które wymagać będą przeprowadzenia procesu sądowego.

Kancelarie od spadków

kancelaria spadki białystokBiorąc pod uwagę specyfikę tego rodzaju postępowań mogą one trwać latami i nie zawsze zakończą się po naszej myśli. W związku z tym warto jest znaleźć specjalistów, którzy pomogą nam uzyskać jak najlepszy efekt w postaci korzystnego rozstrzygnięcia sądowego. Jeśli chodzi o miejsce takie jak kancelaria spadki białystok jest miastem, w którym bez problemu będziemy w stanie znaleźć tego rodzaju pomoc. Koszt tego typu usług nie jest jednoznaczny. Bardzo często zależeć będzie przede wszystkim od zawiłości sprawy. Niektóre z nich mogą być dość proste do rozstrzygnięcia. W takim wypadku prawnik nie policzy sobie zbyt wiele za przeprowadzenie takiej sprawy. na początkowym etapie działania jego pomoc może ograniczyć się do negocjacji z pozostałymi spadkobiercami. Warto jest jednak wziąć pod uwagę fakt, że taka sprawa może dość szybko przenieść się na drogę sądową. Za reprezentowanie nas przed sądem w sprawie spadkowej prawnik może policzyć swoje honorarium na parę tysięcy złotych. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak wiele rozpraw będzie musiało się odbyć.

Jednocześnie warto jest pamiętać o tym, że rozprawy mogą odbywać się przed sądami dwóch instancji, a dodatkowo każda ze stron może wnieść kasację od wyroku. W takim wypadku konieczne może być skorzystanie z pomocy prawnika na dalszych etapach postępowania. Z tego też względu koszty usług mogą być niezwykle wysokie.