agencja detektywistyczna

Mój ojciec pracuje w agencji detektywistycznej

Często dzieci mówią, że jak dorosną to chcą robić to samo co ich rodzice. Widzą jak wygląda ich praca, zaczynają się nią interesować i w konsekwencji chcą wiedzieć na ten temat więcej. Jednak ja nie byłam zainteresowana, by w przyszłości powielić model rodziców.

Agencja detektywistyczna wpływała na życie rodzinne

agencja detektywistycznaMój ojciec pracował jako detektyw, najpierw w policji, potem w biurze detektywistycznym, mama pracowała na pół etatu jako księgowa. Nie interesowała mnie praca w rachunkowości, ani też praca w policji, choć wydawała się bardziej ekscytująca. Ojciec często opowiadał mi, oczywiście bez szczegółów, sprawy jakie rozwiązywał w pracy. Bardzo lubiłam słuchać jego opowieści. Biuro detektywistyczne było dla mnie miejscem, do którego nie mogłam wchodzić, bo to były sprawy dorosłych. Jednak tym bardziej mnie to ciekawiło. Lubiłam też czytać książki kryminalne i oglądać takie filmy, wyobrażając sobie, ze to mój ojciec jest głównym detektywem, który rozwiązał sprawę nie do rozwiązania. Jednak mimo to nie marzyłam o tym, żeby wyjechać do Warszawy i zostać detektywem. Widziałam jakie to odpowiedzialne, trudne i pracochłonne zajęcie. Ojciec często zostawał po godzinach, żeby zakończyć sprawę, momentami rzadko go widywałam. Agencja detektywistyczna-Warszawa też potrafiła pochłonąć go bez reszty. Miał powołanie, jednak wpływało to bardzo na życie rodzinne.

Na pewno był dobrym detektywem i wiedział co robi, pewnie miał też stresujące i niebezpieczne momenty w swojej pracy, choć nigdy nam o tym nie odpowiadał. Tak czy inaczej detektyw to odpowiedzialny zawód.