Moda na drewniany zegarek

 

W ostatni sezonie coraz bardziej popularne stają się drewniane zegarki. I choć niektórym dobór surowca może wydawać się troszkę mało praktyczny, bezsprzecznie podbijają rynek zegarkowy.

Modny drewniany zegarek, wyznacznikiem prestiżu

modne drewniane zegarkiBez wątpienia drewniane zegarki to dodatek, który rzuca się w oczy. Dodatek, który jest równie popularny wśród damskiej, jak i męskiej części społeczeństwa. Dla pań w wersjach delikatnych wąskich kopert, dla panów masywnych większych zegarków. Z jednej strony wykorzystanie surowca jakim jest drewno to powrót do pewnego rodzaju klasyki i prostoty. Z drugiej jest to coś nowego, przełamującego stereotyp zegarka z metalową bransoletą lub skórzanym paskiem. Dodatkowo drewniany zegarek jest ekologiczny, użytkownik wysyła sygnał, że dba o naturę. Co ważniejsze taki modny gadżet pasuje zarówno do garnituru jak do stroju na grilla. Obecnie w sklepach dostępne są warianty drewnianych zegarków w różnych odcieniach drewna. Drewniane są same koperty lub całość zegarka, łącznie z bransoletą. Ich uniwersalność sprawia, że w ostatnim czasie wygrywają na rynku z innymi zegarkami. O ich popularności stanowi również cena, która potrafi być kilkukrotnie wyższa od standardowej wersji. Oczywiście znajdziemy też zegarki drewniane za kilkadziesiąt złotych, jednak należy pamiętać, że nie będą to modele dobrej jakości. Modne drewniane zegarki na rękę produkowane są już przez większość znanych firm, dzięki czemu możemy mieć pewność, że mechanizmy, które się w nim znajdują będą równie dobre jak w klasycznych modelach zegarków.

Drewniany zegarek modny jest nie tylko ze względu na swój wygląd. Zamknięcie nowoczesności w klasyce drewna w wielu wywołuje swego rodzaju nostalgię. Jednak tak wiele wariantów, powrót do natury oraz oryginalność sprawiają, że obok drewnianego zegarka nie przejdzie obojętnie żaden amator klasyki czy lubujący się w nowinkach gadżetoman.