Meble ludwikowskie, czyli sposób by poczuć się jak król

W swoim domu każdy chce się czuć jak Pan i Władca. Synonimem tych słów jest wyraz król. Większości lub prawie nikogo nie stać na to by mieszkać w pałacu lub zamku. Więc co mamy zrobić jeśli chcemy się poczuć po królewsku w naszym domu?

Meble ludwikowskie – podaruj sobie trochę luksusu

 

Odpowiedź jest prosta musimy zadbać o odpowiednie umeblowanie. Na przykład możemy umeblować nasze lokum w stylu ludwikowskim. Styl ten pochodzi z Francji, a okres jego trwania datuje się na okres od 1661 roku do 1700 roku. Swoją nazwę zawdzięcza ówczesnemu władcy – Ludwikowi XIV. Styl ten przejawiał się w architekturze pałacowej, sztuce ogrodowej, dekoracji wnętrz oraz rzemiośle artystycznym.

meble ludwikowskieStyl ten nakładał na artystów specjalne wymagania, a mianowicie formy musiały być przesadnie rozbudowane, reprezentatywne oraz bogate. Meble ludwikowskie pochodzące z tamtego okresu są bogato rzeźbione w drewnie oraz pozłacane płatkami złota. Meble w stylu ludwikowskim są produkowane do dziś i dlatego są dobrym pomysłem do bogatej dekoracji naszego domu. Wyróżniamy następujące typy mebli: skrzyniowe oraz szkieletowe. W skład mebli skrzyniowych wchodziły komoda, szafa i biblioteka. Natomiast meble szkieletowe to stół, konsola, biurko płaskie,  fotel prosty, taborety, łoże wzorowane na łożu królewskim oraz zwykłe łóżka. Jak widzimy w dzisiejszych czasach wcale nie trudno poczuć się iście po królewsku. Wystarczy zainwestować w meble ludwikowskie. A gdzie takie meble możemy dostać? No na pewno w antykwariatach oraz aukcjach internetowych. Powstają też sklepy handlujące tylko takimi typami mebli. Zostać królem we własnym domu nigdy nie było tak prosto.