Meble do sklepu w systemie rurkowo-kulkowym

Osoby, które zajmują się właśnie wyposażaniem sklepu, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Ważny jest nie tylko wygląd mebli sklepowych, ale również ich funkcjonalność. Wiele zależy też od tego, jaki będzie profil działalności danego sklepu.

Stelaż mebli sklepowych wykonany ze stali nierdzewnej

regały sklepowe gondoleWybór mebli determinowany jest również przez wielkość lokalu. Znaczenie ma też profil klienta, który będzie odwiedzał sklep. Inne meble wybiera się do sklepów spożywczych, samoobsługowych, a jeszcze inne do sklepów z biżuterią, zabawkami itd.. Meble sklepowe powinny być dumą prowadzonej działalności, a oprócz tego mają stanowić najlepszą wizytówkę sklepu. Właśnie dlatego należy dobrze zastanowić się przed wyborem konkretnych mebli. Jeśli chodzi o regały sklepowe, to te powinny być ściśle dopasowane do rodzaju oferowanych produktów. Takie regały sklepowe gondole na pewno spełnią swoją funkcję. Trzeba zwrócić uwagę na wielkość i rozstaw półek. Znaczenie ma również ich kąt nachylenia. Wymagania ekspozycyjne są zróżnicowane w zależności od produktu. Inne wymagania będą mieć buty, a jeszcze inne butelki z alkoholem. Od razu należy zaznaczyć, że produkcja mebli sklepowych na wymiar jest dość kosztowna. Dlatego wiele osób wybiera raczej meble gotowe, dostępne w salonach, sklepach internetowych. Jeśli początkowy budżet jest ograniczony, to najlepiej postawić na meble modułowe. Meble te również dają pewną elastyczność, jeśli chodzi o wysokość półek czy położenie regałów sklepowych względem siebie.

Początkujący przedsiębiorcy bardzo często wybierają regały, które zbudowane są w systemie rurkowo-kulkowym. Takie regały nie należą do najdroższych i stanowią jedną z tańszych możliwości wyposażenia sklepu. Stelaże mebli wykonywane są zazwyczaj z odpornej i wysokiej jakości stali nierdzewnej.