Maty z funkcją chłodzenia

Szczególnie zawodowi kierowcy muszą dbać o komfort jazdy samochodem. Zdecydowanie do takiej grupy osób należą kurierzy, którzy 8 h dziennie rozwożą paczki do klientów. Na pewno podczas codziennej pracy przyda im się mata chłodząca na fotel samochodowy. Takie maty dostępne są zarówno w sklepach z rzeczami elektrycznymi jak i w sklepach internetowych.

Funkcje różnego rodzaju mat samochodowych

mata chłodząca na fotel samochodowyPolecana mata chłodząca na fotel samochodowy ma kilka funkcji. Praktycznie każda mata zrobiona jest w 90% z poliestru. Materiał ten nie chłonie wilgoci, dzięki czemu nie chłonie brzydkich zapachów. Matę oczywiście można bardzo szybko zamontować na fotelu, spód jest antypoślizgowy dzięki czemu nie zsuwa się z niego. Najbardziej klasyczne maty podłącza się do zapalniczki. Większość z dostępnych na rynku mat chłodzących na fotel samochodowy ma 16 wylotów powietrza. Zazwyczaj osiem skierowany jest na pośladki oraz osiem na plecy. Duża ilość takich wylotów zwiększa wydajność oraz szybkość pracy maty. Większość z nich ma także możliwość wyboru dwóch poziomów pracy maty. Na wszystkich znanych stronach internetowych kupiłem mata o zasilaniu 12 V. Cena za taką matę to koszt zaledwie 150 lub 200 zł. Nie jest on zatem duże za taki komfort jaki daje nam właśnie mata. Niektóre maty mają także funkcję podgrzewania.

Jeśli bardzo dużo czasu spędzamy w samochodzie bo np. mamy taką pracę to z pewnością przyda wam się wygodne siedzenie. Upalne lato niewątpliwie najlepsze będzie mata chłodząca na fotel. Taka mata może być używana także w domu lub biurze. Otwory chłodzące, które są rozmieszczone wy macie równomiernie rozprowadza ochotę powietrza dzięki czemu doskonale orzeźwia ciało. Warto zainwestować i kupić od razu mata nie tylko z funkcją chłodzenia, ale także z funkcją grzania.