Łóżko rosnące razem z dzieckiem

Kiedy dziecko jest jeszcze niemowlakiem lub dopiero dorasta, to śpi w kołysce albo w bezpiecznym łóżeczku dla dziecka z wysokimi szczeblami, tak by rodzice mieli pewność, że ich pociesze nic nie zagraża. Jednakże, kiedy dziecko zaczyna dorastać nie chce spać już w takim ograniczającym swobodę ruchu łóżeczku. Wtedy dobrze jest przemyśleć zakup łóżka, które z jednej strony posiada ochronną barierkę.

Zalety łóżka dla dziecka z barierką

łóżko dziecięce z barierkąTo, by dziecko czuło się komfortowo podczas snu jest bardzo ważne. Odpowiednio miękki i wygodny dla drobnego ciała dziecka materac jest niezbędny, jednak trzeba również zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie snu. Małe dzieci mają tendencję do gwałtownych ruchów w czasie snu więc łóżko z barierką chroni je przed np. ewentualnym upadkiem na podłogę. Takie łóżko dziecięce z barierką będzie też dobrym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą kupić mebel, który będzie nadawał się do używania przez kilka lat. Łóżko będzie na pewien sposób będzie rosło z maluchem, a więc kiedy dziecko będzie już odpowiednio duże i nie będzie potrzebowało już barierki to wystarczy ją wymontować z ramy zakupionego przez nas łóżka. Chociaż oczywiście nie jest to obligatoryjne i jeżeli dziecku barierka nie przeszkadza to może być ona cały czas zamontowana. Barierki mogą być również dobrym miejscem do naklejenia naklejek z ulubionej bajki dziecka, bądź przywieszenia maskotek.

Bezpieczeństwo i spokojny sen dziecka są dla rodzica sprawami pierwszorzędnymi. Również dlatego, że niewyspane dziecko to marudne dziecko. Dlatego ważne by zapewnić maluchom odpowiednie meble do spania, które nie tylko będą dla nich wygodne, ale też będą na tyle dobre jakościowo i dostosowane do potrzeb dzieci, że będzie wiadomo, że są w nich bezpieczne.