Letniskowy dom z kontenera

Przeważenie osoby, które posiadają działkę poza miastem, stawiają na niej choć niewielki domek, który służy jako nocleg oraz miejsce do przechowywania rzeczy. Najważniejsze, aby jego całkowita powierzchnia mieszkalna nie przekroczyła limitu.

Jakie są kontenery mieszkalne?

kontener mieszkalny na działkęZgodnie z prawem budowlanym, na działce rekreacyjnej można wybudować dom o powierzchni nieprzekraczającej trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Większe domy mogą stanąć tylko na działkach budowlanych czy rolnych. Z tego względu na tego typu gruntach przeważnie stoją domki z prefabrykatów, drewniane lub domki kontenerowe. Są one dość przestronne jak na swój rozmiar, a do tego ciepłe, zatem można w nich mieszkać przez cały rok. Kontener mieszkalny na działkę jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli szukamy klasycznego, wygodnego i niedrogiego domu. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka firm budujących takie domy, gdzie w swojej ofercie mają już gotowe do zamieszkania modele mieszkalne, a także kontenery biurowe, sanitarne czy magazynowe. Jednakże mieszkalne cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ można je zastosować w wielu miejscach. Mogą służyć jako miejsce zamieszkania dla pracowników, dla mniej zamożnych obywateli, uchodźców czy jako domek na działce. Dostępne są domy składające się z jednego lub dwóch kontenerów, ponieważ takie są najczęściej wybierane. Do ich budowy wykorzystywane są specjalne płyty warstwowe, które równocześnie stanowią izolację domu. Mogą też zawierać dowolną ilość okien balkonowych, które zastępują ścianę.

Projekty gotowych domów kontenerowych są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, ale też praktycznie. Z uwagi na niewielką przestrzeń wewnątrz, są w ich urządzeniu zastosowane sprytne rozwiązani, które znacznie oszczędzają miejsce i nadają mu funkcjonalności.