Łączenie różnych pianek poliuretanowych w materacach

 

W sklepach można znaleźć coraz więcej rodzajów materacy piankowych. Wynika to z faktu, że ciągle rozwija się chemia i technologia – zwłaszcza jeśli chodzi o różne formy poliuretanu. Oprócz tego należy wspomnieć o tym, że produkcja materacy piankowych jest zdecydowanie łatwiejsza.

Materac dla sportowców, dzieci, młodzieży i nie tylko

materace piankowe 140x200Cięcie poliuretanu jest proste – to samo dotyczy jego dopasowania do konkretnych rodzajów materacy. Poliuretan to materiał, który jest przede wszystkim plastyczny i może dopasować się do każdego użytkownika. Materace z tzw. podatnych materiałów cechują się tym, że są bardzo wygodne. Dlatego tak wiele osób zachwala korzystanie z materacy piankowych. Ciekawe jest również to, że można łączyć ze sobą różne typy pianek poliuretanowych. W ten sposób powstają przeróżne materace, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na polskim rynku można znaleźć materace piankowe 140×200, które są dopasowane do różnych użytkowników. Rodzice bardzo często kupują takie materace swoim pociechom – zwłaszcza tym, które mają problem ze spokojnym snem. Materace z pianki poliuretanowej to również idealne materace dla młodzieży. Oczywiście mogą z nich korzystać również osoby dorosłe, osoby starsze. W sklepach znaleźć można materace, które powstały z połączenia różnych pianek i nadają się dla sportowców – dzięki nim można rozluźnić każdą część ciała po treningu. Okazuje się, że z materacy piankowych powinny też korzystać osoby, które aktualnie przechodzą rehabilitację.

Dzięki takim materacom skuteczność rehabilitacji jest jeszcze wyższa. Jeśli ktoś cierpi na przewlekłe bóle kręgosłupa, to niewątpliwie powinien wymienić materac w łóżku. Pianka idealnie dopasowuje się do linii kręgosłupa w trakcie snu. To samo dotyczy osób z nadwagą, osób z niedowagą czy cierpiących na alergie.