Kupuje się jeszcze beciki niemowlęce miękkie?

Noworodek przychodząc na świat jest przerażony. Nagle opuszcza swoje bezpieczne „mieszkanko” – takie przytulne i ciepłe, w którym cały czas był blisko swojej ukochanej mamusi. Nie bez powodu zaraz po urodzeniu dzieci są przy matkach. One tego potrzebują. Czuć się bezpiecznie.

Bezpiecznie i ciepło w beciku niemowlęcym miękkim

becik niemowlęcy miękkiBecik, czyli inaczej rożek lub otulacz (otulacz, czyli coś co otuli dziecko tak ażeby poczuło się bezpiecznie). Dzidziuś przez 9 miesięcy żył w swoim małym światku. Po przyjściu na świat przestrzeń, która go otacza jest wielka i przerażająca. Becik niemowlęcy miękki gwarantuje dzidziusiowi, że znów czuje się jak w swoim dawnym, ciasnym mieszkanku. Mamusie często zapominają o tym, że maluszki lubią być ciasno owinięte, bo to im daje poczucie bezpieczeństwa. Kocyki czy kołderki mogą się rozwinąć a becik jest właśnie stworzony do tego, żeby bezpiecznie otulać maleństwo. Zazwyczaj rożki są użytkowane bardzo krótko, bo dzieci rosną i poznają swój „nowy świat”, przestają się bać, przyzwyczajają się do nowego. Dodatkowo zaczynają być coraz bardziej aktywne, wyciągają rączki, kopią nóżkami. Jednakże ten początek jest bardzo ważny – rodzicie i dziecko dopiero się poznają i uczą siebie na wzajem, aby zaoszczędzić dodatkowych stresów można od razu wyeliminować jedną przyczynę ewentualnego płaczu – brak poczucia bezpieczeństwa. Oczywiście każde dziecko jest inne i zapewne znajdą się takie, które w rożku będą bardziej płakać jak bez niego – ale jest to produkt na tyle tani, że warto go mieć w zanadrzu.

Otulacze można kupić w każdym sklepie w akcesoriami dla noworodków oraz w sklepach internetowych. Ich ceny z reguły nie przekraczają 30 złotych. Są też modne firmy, które robią teraz furorę na rynku swoimi produktami – więc jeśli chcesz kupić becik w prezencie to poczytaj co jest teraz na topie.