Kupno wózka inwalidzkiego – z czym się wiąże?

 

Zakup wózka inwalidzkiego wiąże się przede wszystkim z dużym wydatkiem, jeśli państwo lub jakaś organizacja nam go nie refunduje. Można oczywiście kupić używany wózek inwalidzki napędzany wyłącznie siłą mięśni. Nie jest to jednak rozwiązanie zbyt wygodne, szczególnie gdy będzie go używać osoba starsza.

Jaki wózek inwalidzki wybrać?

wózki inwalidzkie sklep onlineDecydując się na zakup wózka inwalidzkiego trzeba zawsze pamiętać, kto go będzie używał. Wózki elektryczne np. mają zwykle dopuszczalne obciążenie do 120 kg. Jeśli ma go używać osoba cięższa, to należy wybrać taki wózek, aby spełniał jej wymagania. Dlatego dobrze jest sprawdzić wózek przed jego kupnem. Bardzo ważne jest bowiem by był wygodny i łatwy w obsłudze (sterownik wózka elektrycznego musi być dostosowany do stopnia inwalidztwa osoby go obsługującej). Kiedy kupowaliśmy wózek dla naszego dziadka, chcieliśmy, by się w nim dobrze czuł i by nie musiał się męczyć z jego obsługą. Po długich poszukiwaniach i sprawdzeniu wielu modeli wózków zdecydowaliśmy się na zakup ze sklepu internetowego (gdyż po prostu okazało się to tańsze, nawet mimo kosztów wysyłki). Bez trudu można dostać dobre wózki inwalidzkie sklep online oferuje największy ich wybór. Dziadek, który nigdy nie pałał zamiłowaniem do nowinek technicznych, bardzo szybko nauczył się wprawnie obsługiwać elektryczny wózek inwalidzki i stał się znacznie bardziej samodzielny. To sprawiło, że i nasze życie stało się prostsze, gdyż nie musieliśmy się nim tyle zajmować.

Elektryczne wózki inwalidzkie potrafią osiągać prędkości rzędu nawet 12 km na godzinę, więc sama przejażdżka nimi stanowi dla osoby chorej dobrą rozrywkę. Co jednak najważniejsze, dobry wózek inwalidzki poprawia samopoczucie osoby niepełnosprawnej i sprawia, że zaczyna ona mocniej wierzyć w swoją wartość.