Kupno misek dla małego psa

Niedawno ktoś podrzucił mi na podwórko małego psa. Zdecydowałam się go przygarnąć, ponieważ nie wyobrażałam sobie oddać do schroniska takiego słodziaka. Od razu zabrałam go do weterynarza. Jeszcze tego samego dnia musiałam iść do sklepu zoologicznego, żeby kupić wszystkie niezbędne dla zwierzaka rzeczy. Wśród nich były oczywiście miski na karmę i wodę.

Potrzebowałam solidnych misek dla małego psa

miski dla małego psaWeterynarz zwrócił mi uwagę na to, że pies będzie raczej mały i zbytnio nie urośnie. W sklepie zoologicznym poprosiłam więc o solidne miski dla małego psa. Sprzedawczyni od razu poleciła mi miski ceramiczne. Dowiedziałam się od niej, że takie miski są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ można je myć w zmywarce, a oprócz tego mają gładkie, nie porowate dno. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku karmy mokrej, jak i suchej. Dodatkowo polecone przez nią miski od spodu posiadają antypoślizgową powłokę. Dzięki takiemu zabezpieczeniu pies podczas jedzenia nie przesuwa miski i nie roznosi wszędzie jedzenia. Miska, którą zdecydowałam się zakupić była niska, dlatego nawet mały pies, mógł spokojnie do niej sięgnąć. Zdecydowałam się ją od razu zakupić, ponieważ komplet trzech takich misek był akurat dostępny w promocyjnej cenie. I muszę przyznać, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Wybrane przeze mnie miski okazały się bardzo wygodne dla psa.

Zwróciłam również uwagę na to, że miska miała pojemność około trzystu gram, co było wystarczające dla małego pieska. Mój czworonożny przyjaciel na raz i tak nie zjadał więcej karmy, a gdybym mu ją nałożyła, pewnie po pewnym czasie by się zepsuła i, i tak musiałabym nakładać mu nową porcję. Dzięki misce o takiej pojemności, mogłam łatwiej odmierzać odpowiednie porcje karmy dla niego.