Korzyści z noszenia soczewek torycznych

Możemy na rynku kupić soczewki, które są używane do astygmatyzmu. Soczewki kontaktowe powinny być przepisane przez lekarza, który ma możliwość wybrania soczewek i dopasowania ich do oczu. Jeśli zauważymy, że potrzebujemy soczewek korekcyjnych lub mamy inne problemy ze wzrokiem, porozmawiajmy o tym ze specjalistą.

Czy warto nosić soczewki toryczne?

bezpieczne soczewki torycznePrzede wszystkim należy wiedzieć, że soczewki toryczne powodują, iż moc refrakcyjna lub ostrość obiektywu są różne w odmiennym przekroju danej soczewki. Siła refrakcyjna stopniowo maleje lub zwiększa się w zależności od obszaru soczewki. W związku z tym należy wiedzieć, że bezpieczne soczewki toryczne kontaktowe poprawiają wady związane z astygmatyzmem, które nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki oka. W tych przypadkach astygmatyzmu rogówka lub soczewka jest zakrzywiona w taki sposób, że siła załamania światła jest inna w pionowej i poziomej płaszczyźnie układu optycznego oka. Powoduje to niewyraźne widzenie i trudności w dostrzeganiu szczegółów. Czasami pionowe linie wydają się dryfować. Własność soczewki torycznej, o ile ma różne siły refrakcji w pionowym i poziomym przekroju, pozwala korygować tę konkretną nieregularność astygmatyzmu. Soczewki toryczne wymagają określonej orientacji, więc powinny pozostawać w oku w prawidłowej pozycji. Producenci soczewek torycznych wykorzystują specyficzne cechy ich konstrukcji, aby zapewnić prawidłowe ustawienie soczewki w gałce ocznej.

Wszystko to oznacza, że ​​prawidłowe umieszczenie soczewki w oku jest ważniejsze w tym przypadku niż zwykle. Toryczne soczewki kontaktowe mają oś środkową, którą można porównać do równika na Ziemi, i która zapewnia wyraźny widok. Przed zakupem warto się wiedzieć, czym są te soczewki i jakie są ich podstawowe zalety.