Kamery przemysłowe – zapewnij bezpieczeństwo firmy

Niejednokrotnie słyszeliśmy o różnych napadach, rozbojach czy włamaniach do biur i przedsiębiorstw. Amatorów cudzej własności niestety nie brakuje a my jako właściciele firm musimy strzec naszych dóbr materialnych. Na nasze szczęście istnieją różne sposoby zapewniające bezpieczeństwo naszej firmy lub domu. Jedną z nich jest system monitoringu.

Monitoringi w zakładach przemysłowych

monitoring przemysłowy tychyJedną z najpopularniejszych metod stojącą na straży bezpieczeństwa jest zakładanie systemów monitoringu. Obecnie koszty zamontowania kamer już nie są tak duże jak kiedyś więc co raz więcej właścicieli firm decyduje się na takie rozwiązania. Niemniej jednak sama kamera to nie wszystko. Konieczne jest połączenie ją z kartą pamięci lub najlepiej z rejestratorami wyposażonymi w twarde dyski, na których zapisywane są nagrania. Jeśli chodzi o monitoring przemysłowy Tychy są miastem gdzie znajduje on bardzo dużo nabywców. Jest to miasto z dużą liczbą firm więc można powiedzieć, że kamery są tam koniecznością. Niemniej jednak ta konieczność jest po naszej stronie ponieważ stoi na straży bezpieczeństwa naszego, naszych pracowników oraz wszelkich dóbr materialnych znajdujących się w naszej firmie. Oprócz kamer bardzo często montuje się czujniki ruchu. Sprawdzają się one bardzo dobrze w nocy gdy nikt nie powinien znajdować się w budynkach. Każdy ruch inicjuje głośny alarm informujący odpowiednie służby i ochronę. Na naszym rynku znaleźć można bardzo dużo różnych kamer. Różnią się one wielkością, rodzajem transmitowania obrazu lub jakością nagrywania.

Bardzo dużo osób decyduje się na kupno kamer wyposażonych w systemy oświetlania rejestrowanego terenu. Są to najczęściej kamery z żarówkami emitującymi światło niewidoczne dla ludzkich oczu ale już na nagraniach widzimy efekt. Dzięki temu takie kamery są dyskretne i trudne do zauważenia przez włamywacza.