Kaloryczny węgiel z Polski

Kwestia związana z ogrzewaniem jest bardzo istotna i nie warto na tej płaszczyźnie za bardzo eksperymentować. Konieczne jest postawienie na rozwiązania sprawdzone. Jednym z takich rozwiązań jest węgiel z polskich kopalń, który jest w naszym kraju bardzo ceniony ze względu na swoje parametry a przede wszystkim na parametr dotyczący kaloryczności.

Polecane rodzaje węgla

węgiel orzech marcelNie da się ukryć, że węgiel wciąż uchodzi za najlepszy materiał opałowy dostępny w sprzedaży. Dodatkowo materiał ten jest najbardziej popularny i stosunkowo łatwo możemy go zakupić. Często jest go pełno na różnorakich składach opału. Sprzedaje się go również w marketach budowlanych gdzie często możemy zakupić tenże węgiel zapakowany w wygodne torby z grubego papieru. Węgiel węglowi nierówny więc należy być ostrożnym podczas zakupów. Osobiście zawsze zakupuje tylko węgiel Orzech Marcel bowiem jest o węgiel, który wyróżnia się kalorycznością przekraczającą 30 MJ/kg. Taka wartość jest już naprawdę zadowalająca i świetnie sprawdza się przy ogrzewaniu nawet w najmroźniejsze polskie dni podczas zimy. Jak już wspomniałem przy robieniu tego typu zakupów należy być ostrożnym bowiem niekiedy możemy natknąć się na węgiel, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Zwracajmy więc uwagę na to jakiego węgla najwięcej zalega na składach opału bowiem będzie to wyznacznik tego, że jest to węgiel gorszej jakości. Wspomniany przeze mnie rodzaj węgla ze składów znika bardzo szybko i w zasadzie wcale mnie to nie dziwi.

Ogólnie rzecz biorąc węgiel jest materiałem, który najlepiej sprawdza się przy ogrzewaniu dużych domów. W przypadku nieco mniejszych domów jednorodzinnych warto zainwestować w nieco tańszy ekogroszek. Ze względów finansowych na pewno będzie to dla nas korzystniejsze a kaloryczność ekogroszku pochodzącego z dobrej jakości węgla będzie również na dobrym poziomie.