Jakie zalety ma agregat prądotwórczy?

Z roku na rok nad naszym krajem przechodzą coraz gwałtowniejsze burze oraz nawałnice, które powodują kilkunasto- lub kilkudziesięciodniowe przerwy w dostawie prądu. Wtedy miliony osób zostają zdane same na siebie i tylko nieliczni, którzy zakupili agregat prądotwórczy nie muszą przejmować się brakiem dostępu do prądu.

Zalety płynące z posiadania agregatu prądotwórczego

agregat prądotwórczy kraftdeleOstatnio słuchając radia czy też oglądając telewizję dowiadujemy się, że tysiące, setki tysięcy lub miliony osób zostały „odcięte od świata” a także pozbawione dostępu do prądu a wszystko przez to, że silny wiatr połamał stare drzewa i pozrywał linie energetyczne. Nigdy nie wiadomo ile czasu zajmie elektrowni naprawa wszystkich awarii, dlatego bardzo często ludzie zdani są sami na siebie. Jednak niektórzy zabezpieczyli się przed taką sytuacją i kupili agregat prądotwórczy kraftdele, dzięki któremu nie będą musieli przejmować się brakiem dostępu do prądu nawet jeśli naprawa usterek potrwa kilkadziesiąt dni. Wystarczy jedynie mieć w zapasie wystarczającą ilość paliwa, które zasila urządzenie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów agregatów. Między innymi agregaty przenośne, stałe, ręcznego sterowania, automatyczne, jednofazowe a także trójfazowe. Wybierając urządzenie warto najpierw zastanowić się jak często będziemy go używać a także do czego. Dopiero wtedy możemy zacząć szukać i zapoznać się z ofertą dobrego dystrybutora. Jeśli ma być on używany w czasie krótkich przerw w dostawie prądu warto wybrać urządzenie przenośne. Jeśli jednak przerwy te będą dłuższe lepiej wybrać agregat stały.

W agregaty prądotwórcze powinny być wyposażone szczególnie hotele, pensjonaty czy restauracje, ponieważ w razie awarii i przerwy w dostawie prądu podczas jakiejś imprezy zawsze można go włączyć a goście będą mogli bawić się dalej i nawet nie będą pamiętali, że taka sytuacja miała miejsce.