Jakie są zalety grzejników konwekcyjnych?

 

Wybierając grzejniki do swojego domu bardzo często zastanawiamy się jakie wybrać. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników, między innymi aluminiowe, stalowe, promiennikowe a także konwencyjne.

Zalety oraz budowa grzejników konwekcyjnych

grzejniki konwekcyjneKażdy z tych modeli grzejników ma swoje zalety, jednak ostatnio najchętniej wybierane przez nas są grzejniki konwekcyjne, które większą część ciepła przekazują do pomieszczenia na drodze konwencji. Najważniejszą ich zaletą jest to, że mogą osiągnąć dużą moc ze stosunkowo niewielkiego grzejnika. Dlatego właśnie znajdują one zastosowanie jako grzejniki kanałowe, montowane pod dużymi oknami w podłodze. Ten typ grzejnika umożliwia dalsze zwiększanie mocy. Jak? Wystarczy zamontować wentylator i wymusić intensywniejszy przepływ powietrza. Bardzo często wszystkie grzejniki pochodzące od tego samego producenta mają tą samą głębokość (grubość). Natomiast różnią się szerokością oraz wysokością, co przekłada się na ich moc. Jak zbudowany jest taki grzejnik? Powierzchnia wymiany ciepła na drodze konwekcji jest o wiele większa niż powierzchnia, która przekazuje ciepło poprzez promieniowanie do naszego pomieszczenia. Jak się okazuje grzejniki te w małą część ciepła przekazują na drodze promieniowania. Kolejną zaletą tego typu grzejników jest niewielka masa własna a także pojemność wodna. Pozwala to na dosyć szybkie zmiany mocy poprzez dostarczenie dużo cieplejszego czynnika grzewczego albo zatrzymanie jego przepływu. Ze względu na swoje zalety grzejniki idealnie nadają się do budynków używanych okazjonalnie, np. kościoły czy świtlice.

Sama ostatnio kupowałam tego rodzaju grzejniki do swojego domu, ponieważ zależało mi na tym, aby wszystkie moje pomieszczenia szybko się nagrzewały. Poza tym z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza, ponieważ mają różne kolory, kształty czy rozmiary.

Więcej o tego rodzaju grzejnikach na: https://www.jaga.com.pl/