Jakie lustra drogowe są najlepsze?

By zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, należy stosować rozwiązania, które ułatwiają lepszą orientację kierowcom. Dzięki właściwie zamontowanym lustrom drogowym, przy newralgicznych miejscach na drogach, w znacznym stopniu ograniczamy możliwości wypadków.

Czym jest lustro drogowe?

lustra drogoweNajczęściej lustra drogowe, stosuje się w miejscach o ograniczonej widoczności dla kierujących pojazdami. Głownie chodzi o skrzyżowania dróg oraz ulic, przystanki komunikacji zbiorowej, usytuowane na łukach dróg, wyjazdy z posesji. Lustra wykonane są z pleksiglasu, dzięki czemu ich odporność na uderzenia i warunki atmosferyczne, jest znacznie większa niż w przypadku luster szklanych. Tego typu lustra są montowane na specjalnych słupkach, do których przytwierdzane są za pomocą metalowych mocowań i zacisków. Jednak tylko tych o obwodzie do sześćdziesięciu centymetrów. Lustra drogowe to element wydawałoby się mało istotny, jednak w wielu sytuacjach ratuje i będzie ratował życie. Szerokość i kąt odbicia są optymalnie dopasowane przy montażu i pozwalają na zdecydowanie większą widoczność przy wyjeżdżaniu ze słabo oświetlonych, czy ciężko usytuowanych miejsc. Lustra drogowe znajdują zastosowanie zarówno w dużych miastach, jak i regionalnych, rzadko uczęszczanych drogach. Lustra drogowe to częste wyposażenie wielu posesji położonych w miejscach, które przebiegają przez większe, ruchliwe drogi, gdzie kierowcy nie zdejmują nogi z gazu. Lustra zapewniają lepszą widoczność i znacznie szerszy kąt widzenia, co skutkuje poprawą warunków bezpieczeństwa na każdej drodze.

Lustra drogowe są coraz bardziej popularne i znajdują się już zarówno w magazynach służb drogowych miast, jak i przy prywatnych posesjach. Badania potwierdzają, że w miejscach, w których są zamontowane, spada ilość wypadków oraz kolizji drogowych.