Jaki stojak na plakat?

Plakat niewątpliwie jest materiałem promocyjnym, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Doskonale znamy różnego rodzaju plakaty filmowe, wywieszane w kinach, ale również wszystkie plakaty przyklejane na specjalnie do tego przeznaczonych słupach. Plakaty widzimy w sklepach, przestrzeniach użyteczności publicznej, często w komunikacji miejskiej.

Właściwe eksponowanie plakatów

stojak na plakatyAby w odpowiedni sposób wyeksponować nasz plakat, chroniąc go jednocześnie przed negatywnym działaniem wszelkich warunków atmosferycznych, niezwykle przydatny będzie stojak na plakaty. Oferta proponowana nam przez producentów tego typu produktów jest niezwykle szeroka i zależy, w gruncie rzeczy, od naszych potrzeb. Większość konstrukcji, jeśli chodzi o stojaki na plakaty, wykonanych jest z aluminium, dzięki czemu stojaki są lekkie, choć nie tracą zbyt wiele na swojej stabilności. Stojaki dostępne są w mniejszych lub większych rozmiarach, dzięki czemu swoje przeznaczenie znajdują eksponowaniu jednego lub większej liczby plakatów. Świetną opcją są też stojaki dwustronne, dzięki czemu możemy eksponować ten sam plakat dla osób poruszających się w dwóch różnych kierunkach. Dzięki swojej konstrukcji, część stojaków może doskonale spełniać rolę informacyjną, pojawiając się, np. w lokalu gastronomicznym przy wejściu i informując o godzinach otwarcia lokalu lub proponowanym menu. Te same konstrukcje sprawdzą się także w roli reklamowej, np. na targach branżowych.

Aby plakat był właściwie zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem deszczu lub promieni słonecznych, stojak wyposażony jest w odpowiednią folię, najczęściej antyrefleksyjną, która tworzy dla plakatu swoistą warstwę ochronną, zabezpieczającą we właściwy sposób zadrukowany papier przed zblaknięciem lub zmoczeniem.