Jaki kształt etykiety najlepiej wybrać?

Najczęściej wybieranym kształtem do produkcji etykiet jest prostokąt, który posiada zaokrąglone rogi. Kształt możemy dopasować do własnych potrzeb i jest zależny od zapotrzebowania. Etykiety, które mają nietypowe kształty znajdują zastosowanie tylko i wyłącznie przy oznaczaniu kodów kreskowych, ponieważ bardzo rzadko kiedy stosuje się je przy produkcji czy też na magazynie. Oczywiście jeśli potrzebujemy możemy zamówić etykiety w kształcie koła albo innych niestandardowych wymiarów.

Jaki wybrać rodzaj kleju do etykiet?

etykiety samoprzylepneKlej który zostanie zastosowany do etykiet powinien być mocny. Jego właściwości uzależnione są od tego jak często etykieta narażona jest na działanie prowadzące do odklejenia lub odwrotnie, kiedy potrzeba, aby etykieta była odklejana i naklejana na kolejny przedmiot. Etykiety samoprzylepne najczęściej mają bardzo dobrą przyczepność do płaskiej powierzchni. Również bardzo często jej odklejenie nie stwarza żadnych problemów i możemy ją w dowolnym miejscu odkleić i nakleić ponownie. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych krajów, które są niesamowicie mocne i pozwalają na uzyskanie dużej przyczepności do powierzchni nierównych czy nawet chropowatych. Kiedy zastosujemy etykiety z bardzo dobrym klejem, to mamy pewność że będzie trzymała praktycznie każdej powierzchni i wytrzyma każde warunki. Etykiety, które można łatwo odlepić pozwalają na tymczasowe użycie etykiety wyłącznie podczas procesów magazynowych albo tylko w procesach produkcyjnych.

Kolor etykiety jest również ważny i najczęściej stosowane są kolory białe. Mamy również możliwość kawy drukowania etykiet błyszczących, kiedy zachodzi taka potrzeba. Etykiety kolorowe mają bardzo bogatą paletę barw, dzięki czemu możemy dostosować wybór koloru etykiety do konkretnej działalności biznesowej. Zastosowanie etykiety kolorystycznej sprawia, że jest ona bardziej widoczna i rzuca się szybciej w oczy niż standardowa etykieta na białym tle.