Jaką nawierzchnię powinno mieć boisko?

Na boisku grają dzieci w różnym wieku. Grają na nich również osoby dorosłe. Każdy kto na takim boisku gra, jest jednak narażony na kontuzje. Może bowiem upaść i zderzyć się z twardą nawierzchnią. Dlatego coraz częściej umieszcza się na boiskach bezpieczne nawierzchnie.

Zalety bezpiecznej nawierzchni

bezpieczna nawierzchnia na boiskoTaka nawierzchnia jest bezpieczna dla osób w każdym wieku. Przede wszystkim jednak jest zakładana po to, by dzieci były bezpieczne. Jak wiemy mają one mnóstwo niespożytej energii. Czasem ta energia sprawia, że bardzo szybko biegają, wpadają na siebie i dochodzi do różnorakich wypadków. Jednak na bezpiecznej nawierzchni, taki wypadek wcale nie jest groźny. Bowiem nawet jeśli dziecko upadnie, to zderzy się z nawierzchnią bardzo miękką i elastyczną. Oczywiście może dojść przykładowo do powstania jakiegoś siniaka lub zdarcia kolana, ale tak naprawdę nic więcej stać się nie może. Zatem pierwszą zaletą takiej nawierzchni jest to, że po prostu jest miękka i upadki na niej nie są groźne. Druga zaleta to poczucie komfortu. Gdy małe dzieci zaczynają przykładowo grać w piłkę, zazwyczaj na początku się nieco boją. Boją się upadków, które mogą być bolesne. Gdy dziecko idzie grać na miękkiej nawierzchni, nie myśli o takich rzeczach. Ma bowiem pewność, że bezpieczna nawierzchnia na boisko zamortyzuje każdy upadek. Warto zatem wyszukiwać takich boisk dla naszych dzieci, które taką bezpieczną nawierzchnię posiadają. Wówczas dziecko grając tam będzie czuło się komfortowo i rodzic również.

Boisko to miejsce, na którym każdego roznosi energia i emocje. Dlatego bardzo często dochodzi do upadków. Nie są one jednak straszne, gdy boisko jest wyłożone specjalną nawierzchnią. Wówczas gra jest bardzo komfortowa i nikt nie musi się obawiać bolesnego upadku.