Jaką folię tunelową wybrać?

 

Każdy z nas chociaż raz widział w swoim życiu tunel foliowy, w którym ktoś uprawiał warzywa lub hodował kwiaty. To niezwykle popularne rozwiązanie wśród hodowców, którzy w ten sposób chronią swoje uprawy przed zimnem. Pozwala to hodować bardziej wymagające rośliny, które normalnie miałyby problem z tym, żeby urosnąć w naszym klimacie.

Warto postawić na sprawdzoną folię tunelową

wytrzymała folia tunelowa ogrodniczaDotyczy to przede wszystkim różnego rodzaju krzewów oraz warzyw, które wcześnie dojrzewają. Dzięki zastosowaniu w tunelu foliowym odpowiedniej folii będziemy mogli stworzyć odpowiedni dla takich roślin mikroklimat. Wielu hodowców kwiatów korzysta własnie z takich tunelów foliowych, które sprawdzają się na przykład podczas hodowania krzewów róż. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej folii będzie możliwe ochronienie ich przed mrozem. Jak to działa? Otóż folia przepuszcza znaczą większość promieni słonecznych, potęgując wpływ cieplny, a także pozwalając roślinom się rozwijać, a jednocześnie stanowi barierę dla wygenerowanego ciepła. Dzięki temu nasze rośliny nie marzną, są osłonięte na przykład od wiatru, który potrafi nie tylko połamać krzewy, ale też bardzo je wyziębić, co przekłada się bezpośrednio na jakość naszych plonów. Każdemu hodowcy zależy na tym, żeby były one jak największe. Wytrzymała folia tunelowa ogrodnicza będzie w stanie znacznie pomóc nam w osiągnięciu naszego celu.

Jeżeli interesują nas wyłącznie najlepsze plony z naszych warzyw oraz kwiatów, wówczas warto zainteresować się foliami najwyższej jakości. Dzięki temu będziemy też chronić nasze rośliny przed zgubnym wpływem promieniowania ultrafioletowego, co jest bardzo ważne dla hodowców. W takich tunelach będziemy mogli na przykład wyhodować wyjątkowo pyszne i duże pomidory, które dadzą nam bardzo duży zysk.