Jak zintegrować pracowników?

Niekiedy pracownikom bardzo trudno jest się zintegrować. Cały dzień spędzają na wykonywaniu różnego rodzaju zadań, a w przerwie zazwyczaj starają się szybko zjeść posiłek. Co prawda poznajemy naszych współpracowników, ale nie mamy szansy na to, by te kontakty wprowadzić na wyższy poziom.

Impreza integracyjna, czy to dobry pomysł?

imprezy integracyjne dla firmImprezy integracyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w dużych, jak i małych firmach. Przede wszystkim przychodzimy na nie z pozytywnym nastawieniem. Czasem nam się zdarza przyjść do pracy w złym humorze, bo mamy dużo obowiązków i coś nam nie wychodzi. Jednak impreza integracyjna w większość przypadków wywołuje u nas uśmiech. Na takiej imprezie nie tylko mamy okazję ze sobą porozmawiać i się lepiej poznać, ale i wypić razem przysłowiowe piwo. Alkohol sprawia, że jesteśmy nieco odważniejsi. Łatwiej nam wtedy nawiązać rozmowę, której na co dzień byśmy nie nawiązali. Nawet jeśli będą osoby, którym wciąż będzie trudno się przełamać, to imprezy integracyjne dla firm przewidują również wszelkiego rodzaju zabawy. Czasem są to jakieś quizy, niekiedy również i gry zespołowe. Imprezy integracyjne są organizowane w różnych okolicznościach. Można je zrobić jako piknik, jako wyjście na kręgle lub może być to po prostu impreza z muzyką i dobrym jedzeniem. Wszystko zależy od tego, jakie preferencje mają nasi pracownicy. Można nawet wcześniej zrobić ankietę i poznać ich zdanie na ten temat. Jedno jest jednak pewne, na pewno na takiej imprezie wiele osób nawiąże ciekawe znajomości.

Dziś imprezy integracyjne cieszą się dużą popularnością. Pracodawcy chcą zadbać o to, by pracownicy czuli się dobrze. By mieli w pracy znajomych, wzajemnie sobie pomagali i udzielali wskazówek, nie tylko tych dotyczących gruntu zawodowego. Dobre samopoczucie w pracy, to też i lepsza wydajność.